Českou Safinu koupil ruský gigant

Společnost Safina, největší český a středoevropský zpracovatel zlata a dalších drahých kovů, změnil majitele. Podnikatel Tomáš Plachý starší firmu prodal ruskému gigantu Renova Group.

Kdo je nový majitel? Skupina Renova Group se sídlem v Rusku je mezinárodní společností působící ve zpracování drahých kovů, strojírenství, telekomunikacích, energetice, finančnictví a dalších oborech. Celkově po celém světě zaměstnává 134 tisíc lidí, její  roční obrat převyšuje 15 miliard dolarů (cca 330 miliard korun).

Safina se sídlem ve Vestci u Prahy je největším českým i středoevropským zpracovatelem drahých kovů. Její roční obrat loni dosáhl 5,9 miliardy korun a čistý zisk 225 milionů korun. Kromě evropských aktivit spoluvlastník i výrobní závod v Číně a snaží se o otevření nové rafinerie na zpracování platinových kovů v USA.

I když cena prodeje nebyla zveřejněna, analytici ji odhadují částkou mezi 1,3 až 2,6 miliardy korun.

Současně se změnou vlastníka se mění i šéf firmy. Dosavadní šéf a syn majitele Tomáš Plachý mladší se chce věnovat dalším aktivitám ve skupině Safichem Group, strojírenství a farmacii. Na postu generálního ředitele Safiny jej střídá dosavadní šéf obchodu Viktor Fiala.

Hotové zlaté granálie. Zpracování drahých kovů v podniku SAFINA, Vestec.FotkaHotové zlaté granálie. Zpracování drahých kovů v podniku SAFINA, Vestec.Hotové zlaté granálie. Zpracování drahých kovů v podniku SAFINA, Vestec.

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře