Ceny zlata a stříbra po Brexitu rostou

Ceny zlata a stříbra po Brexitu rostou

Výsledek britského referenda o Brexitu řádně zahýbal světovými trhy. Stranou nezůstaly ani drahé kovy, zejména zlato a stříbro. Přestože panika z prvních dnů po referendu již pominula, trhy se zřejmě ještě neuklidnily.

Rychlé zotavení na světových akciových trzích po Brexitu je s největší pravděpodobností u konce a v následujících dnech zřejmě dojde k dalším výprodejům. Sílí také prodejní tlak na britskou libru, která se již dostala na úroveň 1,300 k americkému dolaru (1,3 dolaru za libru).

Hýbe se i zlato a stříbro

Situace se odráží i v ceně zlata. To aktuálně posiluje až na 1360 dolarů za trojskou unci, což je nejvyšší úroveň za posledního dva a půl roku. Sílící růstové tendence jsou patrné i u stříbra, které již překročilo hranici 20 dolarů za trojskou unci.

Počet čistých dlouhých kontraktů ze strany velkých spekulantů se v případě zlata již vyšplhal na rekordních 261 tisíc kontraktů. Obdobná situace je u stříbra, u něhož se počet dlouhodobých kontraktů rovněž pohybuje na rekordní výši, a to 77 tisíc kontraktů.

Co případných investorům doporučit? Růst poptávky je nyní vzhledem k situaci na trhu značně omezený a spíše se vyplatí nákupu drahých kovů v příštích dnech a týdnech spíše vyhnout a počkat, až se situace na trzích uklidní.

Zdroj: Sagefin

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (4 hlasů, průměr: 6,50 out of 10)
Loading...

Komentáře