Centrální banky kupují zlato, Bitcoin testuje 20,000, pak padá

Centrální banky kupují zlato, Bitcoin testuje 20,000, pak padá

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 14.12. – 21.12.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny
Centrální banky kupují zlato, Bitcoin testuje 20,000, pak padá

 

Zlato, stříbro, platina

Centrální banky stále zůstávají největšími držiteli zlata na světě. Celkem mají ve svých trezorech pětinu veškerého zlata, které kdy bylo vytěženo – 33 604,1 tuny. Podle globálního ekonomického výhledu České národní banky (ČNB) z roku 2015 měly centrální banky před třemi lety o 2704 tun zlata méně než dnes. Jen od ledna do prosince navýšily centrální banky celého světa své devizové rezervy ve zlatě o 355,6 tuny.
Celý článek: Nova.cz

Investování do zlata a nového typu měny, jak se někdy říká ne celkem správně „kryptoměny“ – Bitcoinu – spojuje jedno: Ubránit se před skrytou inflačně emisní daní, která se vyvinula z ražebného v době, kdy byla zrušena směnitelnost měn za zlato.
Celý článek: Roklen24.cz

Stříbro je v dnešní době ve světě stále extrémně podhodnoceným kovem. Cena se stále drží na nízkých úrovních a stříbro je zastíněno žlutým kovem, i když jeho role je nenahraditelná.
Celý článek: Kurzy.cz

 

Bitcoiny

Kurz virtuální měny Bitcoin vzrostl během víkendu na konci tohoto týdne o více jak 10% až nad hranici 20 000 USD za jeden. Za aktuálním přírůstkem ceny Bitcoinu je neutuchající mediální zájem o Bitcoin a příliv nových financí z externích zdrojů do celého ekosystému kryptoměn. Cena Bitcoinu v posledním měsíci zhruba kopírovala mediální zájem. Komentáře v komunitě investorů očekávají rychlý vzestup až k 24 000 USD/BTC.
Celý článek: Kurzy.cz

Podle některých neověřených webových zdrojů Emil Oldenburg, který je jedním ze zakladatelů a ředitelů serveru Bitcoin.com, varoval investory před investicemi do bitcoinu, jež jsou vzhledem k poslednímu cenovému vývoji již extrémně rizikové. Sám údajně všechny své bitcoiny prodal a nadále se hodlá zaměřit na perspektivnější bitcoin cash, která je odnoží původního bitcoinu a od základního kmene se oddělila letos v srpnu.
Celý článek: Kurzy.cz

„Chamtivost lidí nemá hranic, a dokud lidé po celém světě budou masově propadat myšlence, že jde bez práce pohádkově zbohatnout, můžeme očekávat další růst virtuálních měn,“ varuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
Celý článek: Parlamentnilisty.cz

Korejské burze kryptoměn Youbit v úterý hackeři ukradli 17 procent všech aktiv. Již 10 procent všech bitcoinů na trhu bylo v minulosti ukradeno. Největší podíl na tom má vyloupení burzy MtGox, která přišla v roce 2014 o 650 tisíc bitcoinů najednou.
Celý článek: Ihned.cz

Od začátku roku vzrostla hodnota nejznámější digitální měny bitcoin více než dvacetinásobně. Vidina rychlého zbohatnutí bez námahy zlákala už také mnoho Čechů, kteří do kryptoměny vkládají své úspory. Už nejde jen o technologické experty či ostřílené investory. Mezi sázkaři na další růst ceny bitcoinu začínají převažovat laici
Celý článek: Aktualne.cz

Sázková kancelář Fortuna se chce také „svézt“ na zájmu o virtuální měnu Bitcoin. Vypsala kurzy na cenu na konci roku. Jako nejpravděpodobnější vidí bookmakeři k 31. prosinci cenu na úrovni 16 až 18 tisíc dolarů v kurzu 3:1. Kdo by tedy například vsadil stokorunu, může vyhrát 300 korun.
Celý článek: Mesec.cz

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře