Cena zlata poroste i příští rok

Cena zlata poroste i příští rok

Cena zlata již nějakou dobu roste, ale analytici se různí v názorech o jejím dalším směřování. Jistě, na trhu působí řada faktorů, které mohou další vývoj ovlivnit směrem nahoru i dolů. Přinášíme názor analytika společnosti Zlaťáky.cz Jakuba Petrušky, jež shrnuje názory expertů na pravděpodobný další růst ceny zlata v příštím roce.

Čas letí jako voda a před námi se otevírá poslední čtvrtletí tohoto roku. V něm nás čeká jedna velmi významná událost, která bude mít vliv na celý svět: prezidentské volby v USA již za pár týdnů nastíní další směřování USA v dalším čtyřletém období a jejich postavení na světovém poli. Ovšem nejsou to jen volby, co budou mít vliv na vývoj ceny drahých kovů. Možná nás také překvapí FED, který „plánuje“ zvýšení úrokových sazeb někdy v prosinci.

Příští rok bude jistě ve znamení pokračujícího býčího trendu – osobně si myslím, že kovy budou posilovat a dosáhnou i nových maxim. Je to logické, protože globální ekonomika má nesčetně rizik a nic není tak růžové, jak se zdá…

Neznámý dopad brexitu

Společnost Credit Suisse, přední světový poskytovatel finančních služeb, předpokládá, že kocovina z letošního brexitu bude pokračovat i v roce 2017. Dokonce už na začátku roku se podle této banky dostane cena zlata na úroveň 1 500 dolarů.

I nadále panují (více či méně skryté) obavy, jaký konečný vliv bude mít definitivní odchod Velké Británie z EU a jak se odrazí ve vztazích mezi Británií a Unií, potažmo USA a celým světem. Credit Suisse rovněž poukazuje na nejistotu, která panuje jednak před nadcházejícími prezidentskými volbami v USA a jednak před možným zvýšením úrokových sazeb, jako klíčovým faktorem ovlivňujícím cenu zlata.

Fotka:

Také další instituce předpokládají růst. Např. nizozemská státní banka ABN AMRO předpokládá navýšení hodnoty žlutého kovu na 1 450 dolarů do konce roku 2017. Kanadská investiční banka RBC Capital Markets vidí v roce 2017 růst k hranici 1 500 dolarů a v roce 2018 určitou korekci zpět k úrovni 1 350. RBC rovněž poukazuje na chování FEDu a také na slabší ekonomické klima, které je motorem zlatého boomu.

Představitel společnosti Gainesville Coins (autorizovaný distributor drahých kovů pro přední mincovny) Joseph Yaffe, jehož rodina má v oblasti drahých kovů rozsáhlé zkušenosti, říká, že býčí trh se projevuje i na zlatých futures. Dokonalým receptem pro další růst cen jsou podle něj záporné úrokové sazby. Očekává proto, že i příští rok bude pro trh zlata pozitivní.

Kam až cena vyskočí?

Victor Sperandeo, známý jako „Trader Vic“, je považován za odborníka v komoditách, zejména v odvětví energetiky a kovů. Předpověděl pád trhu v průběhu podzimu 1987, díky čemuž si vysloužil velké uznání. Vic vidí jako největší hybnou sílu pro zlato jeho negativní korelaci s dolarem. Zlato dosáhlo svého maxima v září 2011, pak následoval medvědí trend až do prosince 2015. Vic věští dlouhé býčí období, které bude pokračovat i v roce 2017. Klesající dolar spolu se zpomalujícím globálním růstem i možností recese v některých zemích – to vše bude působit jako růstový impuls pro příští rok a zlato bude posilovat tak dlouho, dokud nebudou vyřešeny související problémy.

Banky čekají v roce 2017, stejně jako zmínění investiční specialisté, růst zlata někam k úrovni 1 500 dolarů za unci. Já to vidím podobně. A doufám, že budete všichni u toho.

Zdroj: Zlaťáky.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře