V Arizoně přibude další měděný důl

V Arizoně přibude další měděný důl

V Arizoně přibude další měděný důl, a to po dlouhých deseti letech, během nichž žádný nový se v této lokalitě neobjevil. Tento nový patří kanadské těžební společnosti Excelsior.

Kanadská těžební společnost v minulém týdnu oznámila, že obdržela konečné státní povolení k zahájení prací na projektu Gunnison copper v americké Arizoně. Během třicetidenní přezkumné lhůty nebyly vůči projektu podány žádné námitky. To společnosti umožňuje pokračovat v budování nového měděného dolu, prvního v Arizoně po deseti letech.

Arizona's first copper mine in over a decade one permit away

Co nový důl přinese

Společnost Excelsior chce stavět Gunnison ve třech fázích s počáteční kapacitou 11 340 tun ročně. Pro zpracování vytěžené rudy by měl být využitý současný zpracovatelský závod v sousedním dolu Johnson Camp. Excelsior koupil závod za 8,4 milionů dolarů v roce 2015. Gunnison by mohl nakonec dosáhnout 56 tisíc tun mědi ročně.

Společnost Excelsior nadále spolupracuje s federální agenturou pro ochranu životního prostředí v souvislosti s vydáním povolení pro podzemní kontrolu vstřikování (UIC), což je poslední ze tří požadovaných klíčových povolení k provozu. Excelsior očekává, že návrh povolení UIC bude brzy vydán k veřejným připomínkám.

Projekt využívá metody obnovy in situ (ISR), které vylučují měď z ložiska oxidu měďného a extrahují měď běžnou technologií extrakce elektrolyzováním rozpouštědlem. Osvědčené a pravděpodobné zásoby jsou odhadnuty na 2,05 mil. tun mědi.

Zdroj: mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře