Předpověď zlata odhadl analytik ze SocGen vidí zlato na $10 000

Co bude se zlatem? Kam poleze, či spadne zlato? Jaký bude vývoj zlata na světových trzích? Je zlato levné, nebo drahé pro dnešní i budoucí trhy? Analytik ze Societe Generale překvapil nejednoho experta na trhy minulý čtvrtek, když vydal report o předpokládané ceně zlata $10 000 za unci, Indexu S&P na desetiletém minimu, tedy 450 a úrocích desetiletých dluhopisů pod 1%.

„Mých 30 let praxe mě přesvědčilo, že snahy manipulovat s ekonomickým cyklem ve skutečnosti situaci ještě více rozhoupou“, sdělil Albert Edwards ze Societe Generale v extrémně pesimistickém výhledu pro akciový trh. „Jejich opakované zásahy je, k jejich velkému překvapení, po pár letech praštily přes prsty. Probíhající epizoda QE nebude o nic lepší“

Přestože spousta analytiků bude argumentovat proti ponurému výhledu a cílové ceně zlata, nerozchází se v otázce růstu ceny kovu jako takové.
„Když jsem to četl poprvé, myslel jsem, že tam je nějak moc nul“, komentuje Sterling Smith, specialista na futures ze Citi. „Musel jsem se vrátit na začátek a přečíst to znovu.“ Smith zmínil, že se vším kvantitativním uvolňováním a nízkými úrokovými mírami bude inflace velký problém, ale na to aby stálo zlato $10 000 by musela být hyperinflace v USA, Evropě, nebo Japonsku. Dodal, že částky $1600, nebo i $1800 ke konci roku jsou realitě mnohem blíž.

Edwardova studie je také v rozporu s nedávným odhadem komoditního týmu Societe Generale, který mluví o zlatu na konci roku za $1400.
Těžko říci, co očekávat, když se odborníci tak extrémně rozcházejí.

Charvát, 27.4.2013
Zdroj: KITCO News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře