Americký FED způsobil další pád drahých kovů, termínové kontrakty zvedly cenu Bitcoinu

Americký FED způsobil další pád drahých kovů, termínové kontrakty zvedly cenu Bitcoinu

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 07.12. – 13.12.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny
Americký FED způsobil další pád drahých kovů, termínové kontrakty zvedly cenu Bitcoinu

 

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata, stříbra a platiny nyní klesají, důvodem je, že americká centrální banka FED naplánovala na prosinec zvýšení úrokových sazeb. Vyplývá to z vyjádření odborníků. Zlato kleslo za poslední týden o více než 40 dolarů na dnešních 1246 dolarů (31 800 korun) za unci. Názor odborníků na další vývoj cen se liší.
Celý článek: E15.cz

Stále více Čechů kupuje investiční zlato. Podle odborníků se jedná o lepší investici, než do cenných papírů. Zlaté cihličky a mince se totiž dají kdykoliv výhodně prodat.
Celý článek: TN.nova.cz

Poptávka technologického sektoru po zlatě by letos měla vykázat první nárůst od roku 2010. Důvodem je rostoucí komplikovanost automobilové elektroniky a větší využití zlata v paměťových čipech pro chytré telefony. Uvedla to Světová rada pro zlato (WGC). Rozvoj nových technologií pro chytré telefony a elektromobily by podle ní mohl vést k tomu, že poptávka technologického sektoru po zlatě se bude dál zvyšovat.
Celý článek: Kurzy.cz

Na výrobě nejdražšího díla žijícího umělce, které se vydražilo na českých aukcích, se podílela firma, jejíž doménou jsou dodávky pro automobilový průmysl. Aukční síň European Arts vydražila její třetí z celkem tří exemplářů včetně aukční prémie za 6,448 milionu korun. Původně chtěl Díaz slzu zhotovit z tuny ryzího zlata. Nakonec se rozhodl pro duralovou konstrukci pokrytou zlatem. Její výrobu svěřil liberecké nástrojárně Modelárna Liaz. Zlatem ji pokryla firma HVM Plasma, která pro dílo vyvinula speciální techniku vakuového povlakování.
Celý článek: E15.cz

Ke stříbru se poslední dobou upírá pozornost mnoha investorů i zájemců o nové formy spoření. A to dokonce i těch, kteří doposud drahým kovům příliš nefandili. Analytici se dlouhodobě shodují, že cena stříbra poroste a je jednou z nejslibnějších investic.
Celý článek: Finance.cz

Bitcoiny

Hodnota virtuální měny stoupla během roku už na dvanáctinásobek. Dvojčata Tyler a Cameron Winklevossovi díky tomu vlastní bitcoiny v hodnotě jedné miliardy dolarů.
Celý článek: Aktualne.cz

Bitcoin, ethereum a litecoin se stávají dostupnější širšímu okruhu uživatelů. Řečené kryptoměny dnešním dnem podporuje platební karta Revolut, kterou využívají zejména cestovatelé. Firma současně uvedla, že do jara příštího roku chce oficálně implementovat vedení účtu v českých korunách.
Celý článek: E15.cz

Hodnota digitální měny bitcoin dnes během deseti hodin klesla téměř o pětinu poté, co za předchozích 48 hodin vzrostla o více než 40 procent. Na trhu se rozmáhají obavy ze zhroucení cen, píše agentura Reuters.
Celý článek: Info.cz

Termínový kontrakt na internetovou měnu bitcoin při svém debutu ve Spojených státech přechodně zpevnil o více než 20 procent. S takzvanými futures se splatností v lednu se na burze CBOE začalo obchodovat o půlnoci SEČ za cenu 15.460 USD (336.000 Kč). Jejich hodnota pak postupně vystoupila až na 18.700 USD (406.000 Kč). Na této úrovni se nicméně nedokázala udržet a v odpoledních hodinách se pohybovala kolem 17.900 USD, napsala agentura Reuters.
Celý článek: Ceskenoviny.cz

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře