B2Gold přidává pátý zlatý důl

B2Gold přidává pátý zlatý důl

Kanadská těžařská společnost B2Gold přidává ke svým dosavadním čtyřem zlatým dolům pátý. Tentokrát v západoafrickém Mali, kde chce zahájit do konce letošního roku komerční těžbu.

Kanadská těžařská společnost B2Gold dosud těží zlato ve čtyřech dolech – ve dvou v Nikaragui, po jednom na Filipínách a v Namibii. Do konce letošního roku by k nim měl přibýt pátý, tentokrát v západoafrickém Mali, poblíž hranic se Senegalem.

B2Gold pours first gold at Fekola mine in Mali

Důl Fekola má výrazně zvýšit těžbu zlata společností B2Gold.

Velký potenciál dolu

Nový důl Fekola se nachází na jihozápadě Mali. Společnost zde již vytěžila první zlato a do konce letošního roku zde chce zahájit plnohodnotnou průmyslovou těžbu.

Důl Fekola by měl hrát ve firemní strategii významnou roli. B2Gold přepokládá ještě letos vytěžení zhruba 50 tisíc uncí zlata, čímž by se letošní celková těžba společnosti měla pohybovat mezi 530 až 570 tisíci uncemi zlata.

Výsledek obrázku pro Mali, Fekola, foto

V jihozápadní části Mali již působí několik těžařů zlata.

Cíle do budoucna jsou však ještě výrazně vyšší. Již v příštím roce by Fekola měla dodat na trh kolem 400 tisíc uncí zlata při poměrně nízkých těžebních nákladech. Roční produkce celé společnosti B2Gold by se tak v příštím roce měla pohybovat mezi 925 až 975 tisíci uncemi zlata.

Zdroj: mining.com

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře