Zrušení pravidla 80:20 s indickou poptávkou nezahýbe

Ředitel Světové rady pro zlato (WGC) tvrdí, že odstranění importní bariéry, která udává indickým bankám nejvyšší povolený poměr importu zlata do země vůči exportu (20:80) nebude mít vliv na poptávku po kovu v zemi.
Nejkvalifikovanější instituce pro otázku zlata (WGC) zveřejnila předběžná data o letošní poptávce po zlatě v Indii. Odhaduje ji na 850 – 950 tun, o něco méně než v loňském roce. Náhlý vzrůst poptávky v posledních měsících nebyl způsoben změnou apetitu Indů, nýbrž očekávaným zaváděním dalších omezení.
Ze situace vyvstaly diskuze zabývající se indickým zlatem. Začíná se prosazovat názor, že se Indie musí posunout dál než k omezením a soustředit se na to, jak ji může sektor zlata pomoci v růstu v následujících pěti letech.

„Indie by měla podpořit tuto vizi vytvořením příznivého prostředí, které se se zlatem vypořádá jako s nahraditelným druhem aktiva a bude odrážet jeho kulturní i ekonomický význam. Je nezbytné, abychom vyhledali způsoby mobilizace a monetizace úspor domácností zakotvených v zásobách zlata, a to prostřednictvím finančního sektoru ve prospěch ekonomiky. Je na čase přesvědčit všechny zájmové skupiny, aby vytvořily jednotný dlouhodobý přístup ke zlatu, který bude v souladu s růstovými cíli národa“, řekl ředitel WGC Somasundaram PR.

Charvát, 2.12.2014
Zdroj: Business Standard

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře