Zlato se propadlo téměř o $40 a skončilo v týdenní ztrátě

Futures na zlato v pátek ztratily téměř $40 za unci, podnítily ztrátu v reakci na lepší data o amerických pracovních místech za minulý měsíc, než jaká byla očekávána.


Data o pracovních místech přispěla k posílení dollaru a amerických akcií, čímž nalákala investory pryč od trhu cenných kovů. Také zvýšila pravděpodobnost, že Fed upustí od své politiky kvantitativního uvolňování, které je pro zlato pozitivní.
Zlato pro dodání v srpnu ztratilo $39,20, čili 3,1% a zavřelo na $1212,70 za unci na divizi Comex v New York Mercantile Exchange. Toto byla nejhorší nálada od 27 června. Týdenní ztráta činí 0,9% a druhé čtvrtletí ukončilo zlato o 23% níže.
Za onu ztrátu mohou hlavě silná data o pracovních místech, řekl Jason Rotman, president Lido Isle Advisors. „Zlato se týden předtím chytilo krátkodobého stoupání a ve vzduchu byl motiv bezpečného přístavu, ale dnešní silné fundamentální zprávy o americké ekonomice zastínili všechno ostatní.“
USA vytvořilo v červnu 195 000 nových pracovních míst a předchozí dva měsíce vykázaly nárůsty zaměstnanosti, které byly vyšší, než se původně spočítalo. Ve druhém kvartálu přidala americká ekonomika průměrně 196 000 pracovních míst za měsíc podle dat Ministerstva práce.
Poslední čísla z trhu práce naznačují, že ekonomický růst zde zůstane, jak poznamenal Chintan Karnani, nezávislý analytik zlata z Nového Dillí.

Charvát, 4/7/2013
Zdroj: Marketwatch

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře