Zlato se opět třpytí, hedgeové fondy přilévají olej do ohně

Konečně po loňském propadu a výprodejích na začátku roku začíná být zlato opět ceněno. Poptávka je vysoká a ceny již utekly medvědím předpovědím. Správci peněz v různých fondech zvyšují čisté dlouhé pozice čtyři týdny v kuse a objemy v burzovních produktech rostou jako v roce 2012.
„Výkonnost zlata v tomto roce zatím dokázala omylnost pesimistů“, prohlásil John Kinsey, který má na starosti C$1 miliardu v Caldwell Securities Ltd. v Torontu. „Očekáváme i nadále sílu v poptávce po zbytek roku.“
Na jedné straně ukazují americká vládní data zlepšující se stav ekonomiky a Goldman Sachs Group Inc. i Société Générale SA předpokládají návrat ceny dolů ke konci roku, na straně druhé obavy z inflace a ostrůvky neklidu ve světe posílají investory do bezpečného přístavu. V tomto týdnu ovlivnila cenu zlata pozitivně také zpráva z Fedu o udržení nízkých úrokových měr.
Na začátku července vzrostly čisté dlouhé pozice ve zlatě o 20 % na 136 929 tun ve futures a opčních kontraktech. Aktiva burzovních produktů navázaných na zlato nyní rostou o 12,6 tuny za týden. I k tomuto docházelo naposledy v roce 2012.

Charvát, 10.7.2014
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře