Zlato rostlo díky stále slabému dolaru, Bitcoin prorazil zpět nad 10000 USD

Zlato rostlo díky stále slabému dolaru, Bitcoin prorazil zpět nad 10000 USD

⚡ KITCO.com ⚡

Přehled zpráv 12.02. – 19.02. 2018

Zlato se svezlo na vlně slabého dolaru a dosáhlo téměř nejlepších týdenních výsledků za poslední rok. Stříbro je stále velmi podhodnocené, ale to se může brzy změnit, stejně tak i platina, která by podle analytiků mohla přilákat investory. Bitcoin prorazil zpátky nad 10 000 USD a zatím si drží růstový trend.

Zlato, stříbro, platina

V odvětví zlata se na horizontu objevuje krize, protože investiční kapitál přechází do dalších kovů, alespoň podle zprávy Ernst Young. Zpráva ukazuje, že hodnota fúzí a akvizic v odvětví těžby se v roce 2017 zvýšila o 15%; počet transakcí se však v posledních letech snížil o 6%.
Celý článek: Kitco.com

Zlatý trh našel minulý týden nový impuls, protože americký dolar nedokázal překonat klíčovou úroveň rezistence a nakonec v pátek skončil na novém tříletém minimu. Podle analytiků je to nejvýznamnější faktor pro zlato, které se dostalo na svůj nejvyšší týdenní procentní zisk za téměř rok.
Celý článek: Kitco.com

Kryptoměny jsou evidentně zpátky ve hře, Bitcoin je opět nad 11 000 USD  a tak dojde k dalšímu tlaku na zlato. Dá se očekávat, že FED ztratí kontrolu nad úrokovými sazbami a poté by mohlo dojít k výprodeji zlata a testování spodní hranice ceny.
Celý článek: Kitco.com

Zatímco pozornost se upírala na rally cen zlata minulou středu, podle některých analytiků by mohla přijít ještě zajímavější hra a to stříbro. Podle Kitco.com je poměr zlata a stříbra ustálený kolem 80 a drží se blízko víceletého maxima. Podle některých analytiků je historický průměr poměru zlata a stříbra kolem 60. Rostoucí světová ekonomika by ale mohla vyhnat cenu stříbra nahoru, protože má velké využití v technologiích.
Celý článek: Kitco.com

Kanadská banka vidí velký potenciál pro růst cen platiny, narozdíl od palladia a to i přes to, že poslední měsíce byla cena platiny spíše podhodnocená.
Celý článek: Kitco.com

 

Bitcoiny

 

Bitcoin-USD ceny byly během obchodování v USA nižší v pátek, ale dostaly se nad úroveň 10 000 USD ve čtvrtek a přes noc. Býci získali převahu a to naznačuje, že cena BTC se už odrazila ode dna.
Celý článek: Kitco.com

Federální prokurátoři ve čtvrtek obvinili obchodníka z Chicaga z toho, že údajně ukradl 2,06 milionu dolarů v Bitcoinech a Litecoinech od svého zaměstnavatele. Joseph Kim, 24 let, je první osobou v Chicagu, která čelí trestnímu stíhání za podvody v oblasti kryptoměn.
Celý článek: Kitco.com

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře