Zlato půjde nahoru veze ji fyzická poptávka z Asie

Zlatu by se mohlo podařit protáhnout nárůst přes dvouměsíční maximum díky poptávce klenotníků v Číně a Indii. Fyzická poptávka pomáhá vyrovnávat propad, na který tlačí pokles ETF.
Ceny by se mohly vyšplhat až na $1550 za unci do konce roku, tvrdí Jeffrey Rhodes, výkonný ředitel finančních institucí pod Kaloti Jewellery Group (dubajská obchodní firma). Řekl také, že nevidí žádné náznaky ústupu poptávky v Indii a Číně, zemí, které jsou zodpovědné za 60 % světové spotřeby zlata.

Nárůst ceny by mohl pomoci srovnat první propad ceny zlata za 13 let potom, co někteří investoři ztratili důvěru v kov jako uchovatele hodnoty. Zatím zvládlo zlato vyrůst o 17% vůči nejnižšímu bodu, který byl v červnu $1180,50 za unci.

„Síla, která podpírá fyzickou poptávku, nastartuje ceny zlata a ukazuje se, že se západní investoři vrací ke zlatu“, řekl Rhodes.
„Ekonomikám se daří mnohem lépe, ale stále žijeme ve světě záporných reálných úrokových sazeb, takže zlato poroste. Je tady mnohem více potenciálu směrem nahoru, než dolů.

Charvát, 18.8.2013
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře