Zlato padá cena zlata je v medvědím trendu trhu, udrží se nebo ne?

Zlato je v medvědí náladě, ale dubnová minima by se mohla udržet. Přestože se krátkodobá nálada na trhu zlata otočila rozhodně dolů, podle řady analytiků by se mohly současné ceny udržet. Medvědí trh trend bear…
Červnové smlouvy na Comexu strávily týden v negativním teritoriu a zlikvidovali většinu toho, co získaly od dubnového výprodeje. Nadruhou stranu se cenám podařilo udržet nad dubnovým minimem $1321,50 za unci. V pátek zlato skončilo na $1364,70 s denním poklesem $22,20. Za týden se ceny snížily o $71,90.

Podle průzkumu Kitco News, 28 účastníků komentovalo medvědí trend zlata a 17 předpokládá další padání cen zlata a drahých kovů, dva jsou neutrální a 9 očekává růst.

George Gero, vícepresident a tvůrce strategie v RBC Capital Markets Global Futures, řekl, že na trzích zlata je tolik negativity, že by se ceny mohly prokousat ke dnu. Prý očekává unci za $1350. Dodal však, že na burzách je tolik strachu, že lidé nejsou přesvědčení o dobré příležitosti k nákupu. „Spekulanti si počkají, až zmizí volatilita, než znovu nakoupí zlato“, řekl.

Jessica Fung, komoditní analytička při BMO Capital Markets, předvídá otestování oblasti kolem $1320, ale v krátkém horizontu by se ceny měly držet. Přestože bylo zlato pod významným prodejním tlakem od 15. dubna, Fung tvrdí, že výprodej byl spíše takový reset cen. Řekla, že zlato za $1600 vypadalo trochu překoupeně, ale nyní se obchoduje blízko své opravdové hodnoty. „Na trhu bylo hodně spekulace. Byla to pouhá pěna, která zvedala hladinu cen“, prohlásila.
BMO Capital Markets je v procesu přehodnocování výhledů na druhé čtvrtletí. Fung sdělila, že kvůli změně nálady očekávají ceny okolo $1400, což je méně než dřívější odhad $1600.

Analytici v Credit Suisse mají silnější medvědí výhled pro ceny zlata. Na tiskové konferenci v Londýně  Ric Deverell, hlava komoditního výzkumu v Credit Suisse, řekl, že očekávají obchodování se zlatem za $1100 a do pěti let pod $1000 za unci.
Podle některých analytiků klíčem k cenám zlata zůstávají ETF. Gero řekl, že výkup podílů z fondů jako SPDR Gold Trust (NYSE: GLD) vytvořilo na trhu převis nabídky, což s nedostatkem poptávky zabere trhu nějaký čas na strávení.

Analytici z Deutsche Bank tvrdí, že od prosince bylo prodáno na 400 tun zlata z fondu a likvidace je zatím hotová z dvou třetin. „Toto znamená další 2-4 měsíce prodejů z SPDR, neboli 3-5 měsíců dohromady“, napsali analitici v páteční zprávě, „likvidace může přijít s dalším rizikem propadu i o $75. Kvůli silné poptávce po fyzické formě, čekají v Deutsche ustálení cen na $1300.
Fung dodala, že sledují, co udělají některé z větších hedge fondů, aby zjistili, zda zlato dostane další prodejní náraz. Řekla, že podle mediálních reportů je největším vlastníkem SPDR Paulsonův Gold Fund a pokud on prodá, může to vyvolat další vlnu paniky. „Myslím, že lidé čekají, jestli Paulson vhodí ručník do ringu, nebo ne.

Charvát, 18.5.2013
Zdroj: Kitco News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře