Zlato na penzi

To, co v Česku považujeme za spoření na důchod, by ve světě pobavilo nejednoho investora. Regulatorní orgány Hong Kongu právě povolily začlenění zlata do fondu zaměřeného na důchodové spoření. U nás je něco takového sice v nedohlednu, ale je dobré vědět, že to jde i jinak.
Zaměstnanci, kteří přispívají do fondu MPF, mohou nově vydělávat na zhodnocení zlatých cihel. Tento fond získal právo začlenit do svého portfolia komodity ve výši 10% celkového kapitálu. V úvahu připadá investice do největšího zlatého ETF SPDR Gold Trust.

Frank Henze, odborník na ETF pro Asii a oblast Tichého oceánu, říká, že vidí rostoucí potřebu investorů diverzifikovat makroekonomická rizika, především inflaci. Přesto zatím neočekává velké nákupy podílů SPDR, protože penzijní fond teprve dostal zelenou. Určitě to ale je nezanedbatelné rozšíření trhu zlata, popřípadě komodit.

Poněkud nešťastné je, že oznámení změn přichází v době, kdy je zlato o více než 10% pod cenou z října. Podle Henze se nedá očekávat, že by se důchodový fond snažil něco získat z krátkodobých fluktuací. To by ale od takového instrumentu snad nikdo nečekal. Zlato se osvědčilo jako bezpečné aktivum a proto by mohlo být pro fond zajímavé.

Charvát 1.3.2013
Zdroj: AsianInvestor.net

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře