Zlato na 1,5-týdenním maximu, Bernanke si stojí za svým

Ve středu se cena zlata trochu zachvěla, ale drží se na 1,5-týdenním maximu, kam se dostalo po předchozím poklesu. Vypadá to, že se investoři pojišťují proti inflaci. Předseda Fedu ukázal, že si půjde za svým původním plánem.Tři kola kvantitativního uvolňování (QE) pomohla zlatu na jeho cestě ke hvězdám v minulých letech. Investoři se báli ztráty hodnoty svých aktiv a teď se bojí, že ke ztrátě nedojde, tak se vzdávají zlata.
Měřítko investorského zájmu, fond SPDR Gold Trust, největší burzovní mechanismus podložený zlatem na svět, se snížil o 2 408 tun oproti předchozí etapě. Data z amerického trhu nemovitostí ukázaly, že se v minulém období leccos zlepšilo, ale trh práce, na který Fed svou politiku zaměřil, se vyvíjí ztuha.

„Nezapomeňte, že se Fed soustředí na pracovní místa a inflaci. Trh práce se stabilizoval, ale nevidíme výrazný nárůst, který by vedl k upuštění od uvolňovací politiky. Ještě před sebou máme dlouhou cestu“, řekl Nick Trevethan z ANZ (Singapur).

Podle analytika Reuters, Wanga Taoa, to z pohledu technické analýzy, že zlato zápolí s odporem (resistance line) na $1619 za unci a může se vrátit na $1604.

Bernankeho dále čeká projev před House Financial Services Committee (americká komise pro veškeré finanční služby, průmysl, reality, atd.). K tomu se budou oči trhu jistě upírat.
Obavy, že nejasný výsledek italských voleb by mohl zatáhnout Eurozónu zpět do krize, podpořili poptávku po bezpečném přístavu, který představuje zlato a americké pokladniční poukázky.
Goldman Sachs stáhnul své odhady na cenu zlata pro rok 2013 na $1600 z původních $1810, s dodatkem, že současný pokles ceny kovu a nárůst amerických reálných úrokových měr postavil do popředí další projekce pro úpadek zlata.

Charvát 28.2.2013
Zdroj: CnBC.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře