Zlato a stříbro se bude obchodovat na burze v Moskvě

Rusko zanedlouho začne obchodovat se zlatem a stříbrem na své Moskevské burze. V zemi se zatím uzavíraly obchody s futures na oba kovy, ale brzy si obchodníci sáhnou na spotové ceny zlata a stříbra, popřípadě i platiny a paladia.
Dne 26. června byl projekt „Trh drahých kovů na Moskevské burze“ prezentován úvěrovým organizacím, členům Měnového trhu Moskevské burzy, kteří mají licence na obchod se vzácnými kovy.

Očekává se, že burza odstartuje obchodování v rublech za gram a TOM vypořádání vedle swapů se splatností TODTOM, TOMSPOT, 1w, 1M a 6M ke konci roku 2013.

„Jsme zemí exportující zlato. Produkujeme velké množství cenných kovů. Obchodované množství je však daleko pod našimi možnostmi, náš komoditní trh není transparentní“, cituje Gazeta.ru ředitele komoditního trhu Moskevské burzy, Mikhaila Orlenka.
S tímto novým trhem se soukromí investoři mohou těšit na nový instrument sloužící jako alternativa k mimoburzovnímu obchodování a samozřejmě snížení spreadů. Bankám klesají náklady s připojením na trh drahých kovů a mohou tak vykonávat operace pro své klienty lépe.

Rusko stojí za 43% světové produkce paladia a je druhým největším producentem platiny.

Charvát, 10.7.2013
Zdroj: Scrap register

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře