Zlato a palladium je zajimave Zmatek mezi spekulanty podle CFTC

Změna v spekulativních pozicích pro vzácné kovy v posledním hodnoceném období podle dat Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) stal dost nejasnou. Obchodníci nakupují zlato a paladium, zatímco se stahují pryč od stříbra a platiny.

Zprávy se týkají především nekomerčních velkých investorů. Pozice ve stříbře jsou převážně dlouhé, i když nejmenší od srpna. Už čtvrtý týden se ale stahují spekulace na platinu. Fondy zůstávají v krátkých pozicích u mědi. Data se vztahují ke 12. březnu a monitorují jak aktivitu ve futures, tak opce na newyorkském Comexu.

Spravované peněžní účty se opatrně vracely k trhu zlata a převažovaly tendence k dlouhým pozicím. Rozdíl byl 43 195 otevřených obchodů. Podle Barclays je nárůst spekulací odpovědí na první náznak zlata zamířit na $1600 na konci února. BNP Paribas upozornila, že podle situace v Itálii a na Kypru není divu, že investoři se ke zlatu vracejí. Jak to dopadlo s Kyprem, jsme ostatně viděli.
BNP Paribas také poskytla vysvětlení, proč jde zlato opačně než stříbro. Zlato by totiž získalo na zpětných nákupech, když se poptávka vrátila, ale u stříbra to tak jisté není. Můžeme vidět lehkou erozi v spekulacích na stříbro, ale není to nic podstatného.

U platiny se zvýšil zájem o krátké pozice a paladium naopak zlepšilo poměr ve spekulaci na růst. Tento nárůst ale pro paladium nemusí znamenat nic dobrého. Pokud by se obavy z eurozóny vyplnily, mohlo by dostat přímý zásah.
Nakonec je tady měď, která se připravuje na zpomalující poptávku v Číně, kterou předznamenávají ekonomická data.

Charvát 26.3.2013
Zdroj: kitco.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře