Zlato a drahé kovy zaznamenaly mírný pokles, Bitcoin se odrazil ode dna

Zlato a drahé kovy zaznamenaly mírný pokles, Bitcoin se odrazil ode dna

⚡ KITCO.com ⚡

Přehled zpráv 05.02. – 12.02. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Zatímco trh se zlatem a drahými kovy zaznamenal mírný pokles spolu s pádem Dow Jones indexu, Bitcoiny se odrazily ode dna. Někteří analytici tvrdí, že investoři během pádu Dow Jones indexu přešli na Bitcoiny.

 Zlato, stříbro, platina

Trh s zlatem končí v druhém po sobě jdoucím týdnu v záporných číslech a mnozí investoři se ptají: Co se stalo? Ztráty přicházejí, protože akciové trhy prudce klesly na korektivní území, zejména minulý týde Dow Jones index, který ztratil více než 1000 bodů ve dvou dnech. Podle analytiků a ekonomů bude tento týden rozhodná zpráva o inflaci, protože trhy obdrží zprávu o indexu spotřebitelských cen za leden.
Celý článek: Kitco.com

Den svatého Valentýna se rychle blíží a šperky jsou jedním z nejčastějších dárků. To je pozitivní jev pro trh s drahými kovy, očekávaná útrata jen v USA za šperky k Valentýnu je totiž 4,7 miliardy dolarů.
Celý článek: Kitco.com

Stříbro za poslední rok zaostává za růstem zlata, ale podle analytika Phila Streibla je nyní vhodná doba pro nákup stříbra. Podle Streibla, Senior analytika z RJO Futures, poměr zlata a stříbra nad 80 bodů signalizuje silný důvod pro nákup stříbra. Poměr zlata a stříbra byl na konci čtvrtečního obchodování na 80,43 bodech.
Celý článek: Kitco.com

Silný dolar činí zlato drahé pro držitele jiných měn. Spotové zlato kleslo o 0,3 procenta na 1 314,49 USD za unci. Pro minulý týden dosáhl pokles 1,3 procenta a šlo o už druhý týden za sebou. Stříbro kleslo o 0,8 procenta na 16,27 dolarů za unci, přičemž se dosáhlo svého minima od 22. prosince. Platina ztratila 1,4 procenta na 956 dolarů za unci, je na nejnižších hodnotách od 10. ledna.
Celý článek: Kitco.com

Banka Goldman Sachs je spokojena s vývojem na trhu komodit navzdory nedávnému poklesu. Ve čtvrtek Goldman Sachs zvýšila svou jednoroční prognózu zlata na 1 450 dolarů za unci. Analytici banky Goldman Sachs uvedli, že očekávají oživení poptávky v zemích s rozvíjejícími se trhy.
Celý článek: Kitco.com

Bitcoiny

Bitcoin klesl od svých prosincových nejvyšších úrovní o více než 60%, ale jeden prominentní investor si myslí, že to není známka prasknutí „bubliny“ a že největší digitální měna má ještě větší prostor k růstu. „Bitcoin je jedinečné zvíře,“ řekl Frank Holmes, generální ředitel společnosti Global Global Investors, řekl Kitco News během Vancouverské investiční konference o zdrojích: „Je omezen na 21 miliónů mincí, asi 10 milionů z nich je vytěženo,“ řekl. Kromě toho, že Holmes říká, že má rád Ethereum a Ethereum Classic, odmítá obavy z krizí kolem vládní regulace a také z nadměrné spotřeby energie při těžbě. „Je to všechno značně přehnané, s výjimkou snah regulačních orgánů – to není přehnané,“ řekl Holmes, „a to musí být, protože se tam pohybují špatní lidé, kteří se pokoušejí použít kryptoměny k praní špinavých peněz.“
Celý článek: Kitco.com

RBC Capital Markets objevila novou korelaci mezi Bitcoiny a zlatem. Korelace byla popsána jako „marginálně negativní“, řekl Christopher Louney, komoditní stratég z RBC Capital Markets.
Celý článek: Kitco.com

Podle analýzy spotřebuje těžba Bitcoinů 2,8krát více energie než těžba zlata na jednotku těžby „v nejoptimističtějším případě“ – když těžaři používají nejvíce energeticky úsporné počítače. V nejhorším scénáři využívá těžba Bitcoinů až 6krát více energie než těžba zlata.
Celý článek: Kitco.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře