Zlato a drahé kovy padaly k minimům kvůli silnějšímu dolaru, Bitcoin atakoval 12000 USD

Zlato a drahé kovy padaly k minimům kvůli silnějšímu dolaru, Bitcoin atakoval 12000 USD

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 23.02. – 02.03. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Ceny zlata padaly v reakci na zprávy z USA a silnějšímu USD a ceny platiny v reakci na zprávy z Německa ohledně zákazu dieselových motorů v některých městech. Stříbro je stále velmi podhodnoceno. Bitcoin se dostal na hranici 12000 USD.

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata klesly ve čtvrtek na nejnižší úroveň tohoto roku, kvůli silnějšímu dolaru a obavám z vyšších úrokových sazeb v USA.
Celý článek: WSJ.com

Elon Musk má velké plány na těžbu ve vesmíru a získává spoustu titulků v neinformovaných médiích, ale ve skutečnosti je těžba zlata na asteroidech nebo na Marsu jen falešný poplach.
Celý článek: Goldseek.com

Rostoucí inflace vrátila zlato zpátky na investorské radary pro ty investory, kteří se chtějí chránit před rostoucími cenovými tlaky, ale historie naznačuje, že pověst zlata je nadhodnocená.
Celý článek: Reuters.com

Únorový prodej zlatých mincí americké mincovny American Eagle se snížily o 80 procent oproti stejnému měsíci předchozího roku, což je nejhorší prodej v únoru za 11 let, zatímco únorový prodej stříbrných mincí byl nejnižší od roku 2008.
Celý článek: Reuters.com

Zimbabwe musí nabídnout zahraničním těžařům konzistentní právní rámec, právo udržet kontrolní podíl a větší podíl ze zisků na podporu investic, uvedl šéf Anglo American Platinum. Země, která je domovem druhé největší rezervy platiny na světě po Jižní Africe, přináší naději na oživení jejího těžebního průmyslu po převratu, který vytlačil veteránského vůdce Roberta Mugabeho.
Celý článek: Reuters.com

Platinová skupina kovů byla nejvíce postižena na všeobecně slabých trzích s drahými kovy v úterý poté, co německý soud rozhodl, že města v největší evropské ekonomice mají právo zakázat dieselové automobily. Cena platiny se vrátila na trojciferné území na burzovních trzích v New Yorku, které se ve středu snížily o 2% na minimum 983 USD za unci.
Celý článek: Mining.com

Bitcoiny

Cena Bitcoinu se téměř zdvojnásobila od své nejnižší ceny v únoru, na úroveň přes 11.000 USD podle pátečních průměrných čísel z velkých burz.
Celý článek: Bitcoinist.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře