Zlato a drahé kovy se vezly na slabém dolaru, Bitcoin pokračoval volným pádem ke dnu

Zlato a drahé kovy se vezly na slabém dolaru, Bitcoin pokračoval volným pádem ke dnu

⚡ KITCO.com ⚡

Přehled zpráv 29.01. – 05.02. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Zlato a drahé kovy se vezly na vlně slabého dolaru, zatímco Bitcoin kvůli pokračujícím špatným zprávám a výprodejové panice na trhu padal dál a ztratil už více než 50% své hodnoty od prosince minulého roku.

 

 Zlato, stříbro, platina

Podle analytiků z BNP Paribas udrží zlato během první polovinu roku lednové zisky, avšak ve druhé polovině roku bude čelit tlaku na snížení ceny, protože americký FED pokračuje v normalizaci měnové politiky.
Celý článek: Kitco.com

Nově zveřejněný rozpočet Indie na nadcházející fiskální rok nemá dostatek „kompenzací pro nižší“ celostátní poptávku po zlatě, tvrdí Capital Economics. Přestože některá opatření mohou pomoci zvýšit poptávku po zlatých špercích, náklady na dovoz žlutého kovu se zvýšily.
Celý článek: Kitco.com

Očekává se, že zlato udrží růstovou rally na pozadí oslabujícího dolaru, nadhodnocení akciových trhů a zvýšení geopolitického napětí, alespoň podle zprávy společnosti Sucden Financial. Anaytici firmy uvedli, že v blízké budoucnosti vidí skromné snížení cen žlutého kovu na 1 320 dolarů za unci než se ceny vyšplhají na vyšší úroveň, 1400 dolarů za unci, několikaleté maximum.
Celý článek: Kitco.com

Zlaté a stříbrné trhy se během pátečního obchodování v USA propadly kvůli posílenému indexu amerických dolarů a údajům o nezaměstnanosti.  Dubnové futures na Comexu se naposledy snížily o 10,90 dolarů za unci na 1 337,10 USD. Březnové Comex stříbro bylo nakonec níže o 0.235 dolaru za 16.925 dolarů za unci.
Celý článek: Kitco.com

Minulý rok byl zklamáním pro prodej australských drahých kovů, jelikož oficiální mincovna Austrálie zaznamenala prudký pokles v uncích u prodaných zlatých a stříbrných mincí. Prodej zlata dosáhl v roce 2017 365,410 uncí, což bylo o 29,8% méně než v roce 2016. uvedla agentura CoinNews. Roční prodeje stříbra byly 9 636 408 uncí, což je pokles o 21,3% oproti předchozímu roku.
Celý článek: Kitco.com

Bitcoiny

Ceny Bitcoinu vůči dolaru prudce klesají a v pondělí poklesly na další 2,5měsíční minimum. Ceny koncem minulého týdne klesly pod kritickou podporu grafů v prosinci. V budoucnosti je pravděpodobný další tlak na prodeje a tím by mohlo dojít k dalšímu poklesu ceny Bitcoinu k oblasti 5.500 dolarů.
Celý článek: Kitco.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře