Zlato a drahé kovy mírně rostly, Bitcoin kolísal, ale zatím se drží nad 10 000 USD

Zlato a drahé kovy mírně rostly, Bitcoin kolísal, ale zatím se drží nad 10 000 USD

⚡ KITCO.com ⚡

Přehled zpráv 19.02. – 26.02. 2018

Trhy s drahými kovy mírně oživily díky obnovené poptávce v Číně, ale rostoucí ceny amerických akciových indexů pro změnu srážely ceny bezpečných investic níž. Bitcoin zaznamenal týden jako na houpačce, aktuálně jeho cena opět vyrostla lehce nad hranici 10 000 USD.

Zlato, stříbro, platina

 

Ceny zlata a stříbra skončily v pondělí v USA mírně výš, ale nedosáhly svých denních maxim. Oživení indexu amerických dolarů během obchodování v USA také omezilo zájem o drahé kovy. Zvýšení cen amerických akciových indexů, které nyní  dohnaly všechny své únorové ztráty, bylo dnes pro trhy s bezpečnými kovy také negativní.
Celý článek: Kitco.com

Zlato se i nadále zotavuje, využívá slabšího dolaru a obnovenou poptávku v Číně po novoročních svátcích.
Celý článek: Kitco.com

Společnost Newmont Mining Corp (NEM.N) oznámila tržní zisky, které by mohly firmě umožnit získat titul největšího světového výrobce zlata v roce 2018. Společnost Newwmont, jejíž výroba v roce 2017 lehce zaostávala za jedničkou v průmyslu, firmou Barrick Gold (ABX.TO) posunula pro rok 2018 kapitálový rozpočet o 300 milionů dolarů na 1,2 až 1,3 miliardy dolarů.
Celý článek: Kitco.com

V rozhovoru pro společnost Kitco News Greg Johnson, výkonný ředitel společnosti Metallic Minerals, uvedl, že společnost vyvíjí plán investovat zhruba 2 miliony dolarů ve svém průzkumném programu tento rok na projekt Keno Silver Project, který se nachází na kanadském území Yukon.
Celý článek: Kitco.com

Bitcoiny

Ceny Bitcoinu vůči USD byly dnes ráno v USA slabší. Další klíčový technický cíl pro býčí trhy je tlačení cen nad odpor v úrovni nejvyšších cen za únor ve výši 11 780 USD.
Celý článek: Kitco.com

Srovnávání zlata a Bitcoinu je „přehnané“, podle jednoho investičního odborníka, který vnímá zlato jako extrémně odlišné od Bitcoinu. „Zlato je uchovatel hodnoty, který bude trvat navždy. Bitcoin, na druhé straně, je něco, co je mladé a spekulativní. [Bitcoin] je sice velmi vzrušující, ale jeho srovnávání se zlatem je přehnané „.
Celý článek: Kitco.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře