Zlaté Veladero stále bez produkce

Zlaté Veladero stále bez produkce

Argentinský zlatý důl Veladero (na snímku) přináší svým majitelům, těžařské společnosti Barrick Gold v poslední době poměrně dost smůly. Počátkem letošního roku zaplatila společnost pokutu 9,8 milionu dolarů za únik kyanidu v roce 2015.

A počátkem letošního září přišla další svízel. Dne 8. září došlo k dalšímu úniku, když trubka přenášející roztok kyanidu byla zasažena velkým kusem ledu sjíždějícího ze svahu. Těžba na jednom z největších jihoamerických zlatých dolů tak byla pozastavena a firma musela provést rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Pipeline repairs at Veladero (Photo; Barrick Gold).

Koncem září společnost prohlásila, že nutná uložená opatření byla splněna: „Dnes ráno společnost předložila zprávu ministerstva hornictví. Tento dokument obsahuje podrobné informace a fotografie, které ukazují splnění naléhavých a dodatečných opatření požadovaných orgány s cílem pokročit při zrušení dočasného pozastavení činnosti na dolu Veladero.“

Stát to vidí jinak

Argentinské úřady však vidí situaci trochu jinak. Podle argentinské státní tiskové agentury Télam zjistila provinční hornická policie, že dosud nebyly instalovány bezpečnostní kamery a senzory dle potřeby, čímž že by nebylo možné včas zabránit vzniku podobného problému. Takže soudce Pablo Oritja konstatoval, že veškerá uložená opatření nebyla dosud provedena a in tak nemůže dát souhlas s obnovením těžby v tomto dole.

Těžba na dole Veladero tak zůstává pozastavená, dokud společnost Barrick Gold nerealizuje všechna uložená opatření ke zvýšení těžby. Že to pro Barrick při postupně rostoucí ceně zlata znamená nemalý propad tržeb a následně zisku, není ani třeba dodávat.

Zdroj: Miming.com

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře