Zatím nejzápornější zprávy pro zlato. Jaký bude vývoj ceny zlata stříbra?

Ceny zlata spadly, došlo ke kompenzaci nárůstů, které trvaly už druhý měsíc. Sázelo se na zlepšení americké ekonomiky, což mohlo podpořit ukončování stimulování hospodářství Fedem. Zlatu také nepomohlo usnesení zákonodárců Spojeného království proti účasti v Sýrii. Jak se bude vyvíjet cena zlata stříbra dále?
Zlato zažilo druhý měsíc nárůstů v řadě, „což značí růstový moment z technického pohledu, obzvlášť když jsou tento měsíc akcie pod tlakem“, řekl Mark O’Byrne, výkonný ředitel GoldCore v Dublinu. „Jedná se o sezónní teplé místečko pro ceny zlata, protože podle historických dat jsou září a listopad nejsilnější měsíce.“


Geopoliltická nejistota na Středním východě (hlavně Sýrie a Egypt), slabost měny a nestabilita ve většině rozvíjejících se trhů a samozřejmě narůstající spekulace o plánu Fedu upouštět od září od tisku peněz společně nastartovaly zvýšení poptávky po fyzickém zlatě a pozastavily likvidaci ETF. Zhoršení situace na Středním východě vedla k nárůstu ceny ropy a ten následně postrčil i zlato jakožto bezpečnou investici k zajištění proti nejistotě možného amerického útoku. Mezitím rychle oslabující měna obnovila poptávku v Indii.

Nyní se zdá, že by se mohla zvednout poptávka i v Číně. Zlato tentokrát možná bude zaostávat za stříbrem. Ačkoli se investiční poptávka po zlatě podstatně snížila v Indii kvůli historicky vysokým cenám, poptávka po zlatu na slavnosti může stále zůstat vysoko. Velký skok by mohl potkat stříbro, protože je v Indii hlavní alternativou zlata (za které se platí vysoké clo) a jeho cena je daleko pod historickými vrcholy z roku 2011.

Charvát, 6.9.2013
Zdroj: Investing.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře