Zastaví Glencore propad ceny zinku?

Cena zinku se letos na světových komoditních burzách propadla již o 23 procent.

Stejně jako ceny ostatních průmyslových kovů, i cena zinku zaznamenává v letošním roce výrazný propad. Důvodů je více, tím hlavním jsou však obavy ze zpomalování čínské ekonomiky jako velmi významného spotřebitele tohoto průmyslového kovu.

Na propad ceny zisku reagoval jeho největší světový producent, společnost Glencore. Ta oznámila záměr omezit svou produkci zinku o třetinu, což v absolutním vyjádření představuje zhruba půl milionu tun ročně. V konkrétní podobě toto opatření představuje zastavení těžby na dolech Lady Loretta v Austrálii ( na snímku) a Iscaycruz v Peru a omezení produkce na dalších lokalitách v Austrálii, Jižní Americe a Kazachstánu. Šéf společnosti Glencore Ivan Glasenberg současně vyzval i další těžaře k podobnému kroku s cílem snížit současné nadměrné zásoby kovu a tím zastavit pokles jeho ceny.

Tímto krokem firma Glencore navázala na svůj krok z jara letošního roku, kdy podobně omezila svoji produkci uhlí a mědi. Omezení produkce zinku zasáhne současně i produkci olova.

Zinek má významnou průmyslovou úlohu při galvanickém pokovování oceli.

Zdroj: Patria

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře