Warren Buffett o investování do zlata

Na investování do zlata mohou být různé názory. Jak se na tyto investice dívá ikona světových investorů Warren Buffett? Zde jsou některé jeho názory.

V roce 1998 vyslovil názor, že zlato cenu nemá, má jen nějakou hodnotu, kterou mu přisuzujeme. Zlato bylo používáno jako měna, ale stejnou roli mohly mít třeba mušle, které byly v Číně používány jako jedno z prvních platidel.

V roce 2009, kdy zlato posílilo o 45 procent a akcie Coca-Coly vzrostly o 100 procent a Wells Fargo o 200 procent, odpověděl na otázku. Kde bude zlato za pět let: „Nemám žádnou představu o tom, kde bude, ale mohu říci, že neudělá nic kromě toho, že se na vás mezitím tu a tam podívá. Vzhledem k tomu, že víte, že Coca-Cola bude vydělávat hodně peněz a Wells Fargo bude také vydělávat hodně peněz, tak je mnohem lepší mít husu, která snáší zlatá vejce, než husu, která na nich pouze sedí a pojídá pojištění, skladování a další náklady.“

Další zajímavý výrok o zlatu pronesl v říjnu 2010: „Dalo by se vzít všechno zlato, které kdy bylo vytěženo, a udělat z něj krychli se stranami o délce 20 metrů. Za to byste si při současné ceně zlata mohli koupit všechnu zemědělskou půdu ve Spojených státech plus desetkrát firmu Exxon mobil plus trilion dolarů oběživa. Nebo byste mohl mít velkou kostku kovu. Co z toho byste si vybral? Co Vám vyprodukuje větší hodnotu?

S myšlenkami Warrena Buffetta lze souhlasit i nesouhlasit. Warren Buffett si tyto názory může dovolit, má vynikající nos na dobré investice. Někdo jiný má zase cit na investování do zlata. Takže nakonec se, i přes různá doporučení, musí budoucí investor stejně rozhodnout sám, co čeho bude investovat. Zlato není všelék, ale jednou z investičních možností.

 

Zdroj: Stox

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře