Vyvoj pro zlato Fanoušci zlata stahují sázky Goldman předvídá ztráty Pujde zlato dolu?

Spekulanti jsou v otázce zlata méně optimističtí. Prodávají dlouhé pozice nejrychleji v tomto roce, může za to plán nižšího stimulu amerického Fedu. Ze zprávy Goldman Sachs Group Inc. vyplývá očekávání dalšího poklesu.
Čistá dlouhá pozice ve zlatě držená hedgeovými fondy a dalšími velkými spekulanty klesla o 16% futures a opcí v týdnu končícím 10. září. Toto ukázala dat Comodity Futures Trading Commission. Nakoupené zlato kleslo o 10% a prodávané (short) se o 9,8% zvýšilo.

Zlato se vrací ke své cestě na jih a míří k první roční ztrátě za třináctileté období poté, co se kvůli Sýrii o 3% vzchopilo. Spekuluje se, že do čela Federálního rezervního systému nastoupí současná vice předsedkyně Janet Yellen, protože protikandidát a bývalý ministr financí Lawrence Summers stáhl kandidaturu. Ekonomové očekávají v takovém případě silnější utažení stimulu americké ekonomiky.

„Trh se pokouší nalézt cenu zlata v prostředí, kde začne Fed snižovat svou podporu“, řekl Donald Selkin, hlavní tržní stratég v National Securities Corp. V New Yorku. „Dočasná jiskra, kterou jsme viděli díky Sýrii, mizí.“

Šéf výzkumu komodit v Goldman Sachs, Jeffrey Currie, pro Bloomberg Television sdělil, že by zlato mohlo klesnou pod hranici $1000 za unci podle toho, jak se bude s omezenou pomocí centrální banky vyvíjet ekonomika. V delším horizontu by se zlato mohlo ustálit na $1200 za unci z důvodu produkčních nákladů těžařů.

Charvát, 17.9.2013
Zdroj: Bloomberg
http://www.bloomberg.com/news/2013-09-15/gold-bulls-cut-wagers-as-goldman-sees-more-losses-commodities.html

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře