Vývoj ceny zlata Zlato rostlo 5 dní v kuse – za týden o 3% Co bude dál?

Geopolitický chaos před krymským referendem, slabý dolar a vágní poptávka po amerických akciích pomohly cenám zlata k růstu o více ne 3% za jeden týden.
Zlato k dodání v dubnu se zavřelo na $1379 na Comexu v New Yorku.
Znamená to nejvyšší ustálenou cenu a nejaktivnější kontrakt od loňského září.
Futures na stříbro přidaly na hodnotě jedno procento.

Ve čtvrtek se ukázal zajímavý růst, když investoři utekli od blue-chip akcií, které klesly o 231 bodů. V pátek sice lehce srovnaly, ale na to oslabil dollar, takže se zvedlo zlato oceněné v této měně.

Jeffrey Wright, hlavní ředitel v H.C. Wainwright, přisoudil růst ceny zlata k poptávce po bezpečném přístavu na pozadí eskalující krize na Krymu.
„K tomu všemu zpráva o vývoji indexu cen výrobců (PPI) ukázala nevýrazná inflační data s malým poklesem velkoobchodních cen, přestože očekávání byla na 0,2%“, vysvětluje Wright. „Taková data mohou podpořit zatím slabší stranu ve Federální komisi pro volný trh (FOMC), která by chtěla k pokračování kvantitativního uvolňování.

Je před námi rušný týden. Wright tvrdí, že pokud situace na Ukrajině povede k nepokojům a výtržnostem, ceny zlata protnou hranici $1400 za unci. Ovšem „pokud se ukrajinská situace vyřeší v následujících dnech, nebo se ustálí na současném bodě bez dalších eskalací, zlato se bude rychle prodávat a vracet ke $1300“, řekl.

Charvát, 15.3.2014
Zdroj: MarketWatch

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře