Výrobce hliníku očekává dobré časy

Spotřeba hliníku má letos vzrůst o 7 procent. Očekává to největší světový producent, americká společnost Alcoa.

Na rozdíl od mědi, jejíž spotřeba zejména díly zpomalení čínské ekonomiky klesá, čeká hliník zřejmě opačný trend. Alespoň podle největšího světového výrobce hliníku, americké společnosti Alcoa. Ta očekává růst letošní celosvětové poptávky po hliníku o 7 procent. Výrazně se na tom má podílet růst automobilového a zejména leteckého průmyslu. Ten by měl spotřebovat až o desetinu více hliníku než loni.

Z pohledu jednotlivých regionů ke očekávaná nižší spotřeba v Číně. Toto snížení má být nahrazeno vyšší poptávkou v Evropě a Americe jako centrech automobilového a leteckého průmyslu. V automobilovém průmyslu má dále pokračovat snaha vyšším využitím hliníku snížit celkovou hmotnost vozidel a současně zvýšit jejich hospodárnost. Příkladem je listopadové představení celohliníkového modelu vozu Ford F-150.

Sama společnost Alcoa si vede velice dobře. Cena jejích akcií vzrostla za posledních 12 měsíců o plných 58 procent. Nyní se cena tříměsíčního kontraktu na hliník na londýnské komoditní burze LME pohybuje kolem 1840 USD za tunu kovu.

Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře