Vyplatí se nyní investovat do zlata?

Při pohledu na současný vývoj cen zlata si jistě čtenář musí pomyslet, že se autor tohoto článku asi zbláznil. Ceny zlata v poslední době zažívají dost velký sešup, když za poslední týden cena spadla o 3,7 procenta, tedy téměř o 50 amerických dolarů za troyskou unci. Svým způsobem se není čemu divit. Americké burzovní indexy nabývají na síle, rostou, situace na Ukrajině přes svoji stálou výbušnost se zvolením nového prezidenta přece jenom přibližuje řešení.

To vše hovoří proti vhodnosti investic do zlata. Na druhé straně si je nutné uvědomit několik dalších faktorů. Tím nejzásadnějším  je dlouhodobý vývoj cen zlata. Období poklesů je pravidelně střídání obdobími růstu. S postupujícím překonáváním období krize a růstu ekonomiky vzroste také poptávka po zlatě jako průmyslové surovině. To všechno bude působit na růst jeho ceny.

Nelze však investovat bezhlavě v očekávání brzkých zisků. Cena dokonce může ještě jakou chvíli klesat. Takže pokud investovat, tak jako dlouhodobou investici. Ta může přinést zajímavé výnosy.

Aktuální tabulky cen zlata a drahcý kovů je zde:
www.KITCO.cz/tabulka-cen-drahe-kovy-tabulky-vyvoje-ceny

Tabulka posunu ceny zlata červen 2014 o +5,5%
CenaZlata20140623-kitco-cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře