USA míří ke katastrofě FED vytváří bubliny – Konference Kalifornie Santa Monica

USA je před dalším finančním problémem. FED se pokouší podpořit ekonomiku v podobě dluhopisů a nízkých úrokových sazeb, to vyvolá novou katastrofální finanční krizi. Prominentní američtí ekonomové Sheila Bairová a Stephen Roach varovali  na konci týdne na konferenci v kalifornské Santa Monice…

Bairová byla do loňského roku šéfkou Federální společnosti pro pojištění bankovních vkladů a za finanční krize podnikala důrazné kroky ke stabilizaci a očištění bankovního sektoru.
Tentokrát však bublinu vytvářejí investoři, kteří v důsledku politiky Fedu vyhledávají vyšší a rizikovější výnosy hlavně na trzích dluhopisů, řekla Bairová podle agentury Reuters.

Roach, který přednáší na Yaleově univerzitě a je členem vedení banky Morgan Stanley, označil politiku nulových úrokových sazeb a „kvantitativního uvolňování“ za „tikající časovanou bombu“. Fed od finanční krize roku 2008 uplatňuje politiku nákupů státních a hypotečních dluhopisů, jimiž na trh uvolňuje stovky miliard až biliony dolarů.

Podle ekonomů vše povede k těžkým problémům a zejména k inflaci.

Převzato z: Novinky.cz

FED – sídlo Federální centrální banky USA

Bublina FEDu, co to znamená pro ostatní zůčastněné?
Hazardovat, nakupovat, rychle otáčet vše co se dá, pokušet zelené americké dolary? Nebo důvěřovat nemovitostem a čekat na daně z nemovitého majetku? Či dělat rozumné investice a obchody v komoditách, drahých kovech?

Vývoj ceny dolaru 1992-2012      klikněte a uvidíte

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře