Těžba zlata – Právě začala rally akcií těžařů zlata

Akcie těžařských společností a skutečná těžba zlata jdou nahoru. Loňský rok pro akcie těžby zlata byl špatný. Před dvěma měsíci se těžařům zlata podařilo vykompenzovat více než třetinu toho, co vloni ztratili a tato rally má možná stále dost prostoru pro růst. Jaký to má vliv na vývoj ceny zlata?
Index NYSE Arca Gold Bugs se meziročně zvýšil o 25% a to v roce 2013 spadl o téměř 56%. Philadelphský Gold and Silver indexv tomto roce získal 23% po loňském 49% propadu.

Doly před sebou mají stále dlouhou cestu, aby dohnaly ztráty z minulých let.
„Těžaři zlata byly v roce 2013 hluboce podhodnoceni a tak i zůstávají“, tvrdí Malcolm Gissen, co-manažer fondu Encompass:
„Toto jsou společnosti, které mají hodnotu nižší, než je jejich hotovost a ta hodnota se pohybuje kolem 50% hodnoty jejich čistých aktiv.

Gissen řekl, že je ideální čas investovat do zlatých dolů.
Je vidět také skok ve fůzích v sektoru stejně jako v pokusech o nepřátelská převzetí, „což mnozí považují za náznak vyšších cen zlata v budoucnu“.

A jaký je vliv ceny akcií těžebných společností zlata na vývoj světové ceny zlata? Jaký je předpoklad tohoto vlivu na cenu zlata?
Analytici z UBS nedávno zvýšili odhad průměrné ceny zlata na $1300 za unci a to z předchozích $1200.
Další a týdny cenového závodu akcií ukáží jaký bude vývoj světové ceny zlata a odhady UBS pro další období.

Charvát, 9.3.2014
Zdroj: MarketWatch

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře