Technický pohled na červen Vývoj ceny zlata do budoucna

V minulém týdnu jsme viděli, jak trh zlata prahne po nových zprávách, když se vše točilo okolo toho, kudy se vydá americký Fed. Ani výhled na příští měsíc nenaznačuje jisté pohyby, přesto lze nalézt několik poznámek, které začínají napovídat o budoucím vývoji.
Trh bude jednoznačně poddaný čemukoliv, co prohlásí, či naznačí Federální rezervní systém stejně, jako to už nějakou dobu pozorujeme. Pouhá zmínka o možnosti upustit od části kvantitativního uvolňování 22. května vyplašila trh na celý den.

Oblast kolem $1400 bude stěžejní. Úroveň ceny, která se může udržet, stejně tak jako se stále může prolomit, by signalizovala ustálení ceny. Zatím si zlato pohrává v intervalu od $1350 do $1400, kde ho média nechala na pospas supům. Existuje něco, co by mohlo zlato ještě postihnout? Fázemi přechodného pesimismu si kov procházel čas od času po celou dobu svého někdejšího zhodnocení. V nejistých momentech se diskuze přesouvá mezi dlouhodobé a krátkodobé investory. Obě strany přeci jen sledují rozdílné cíle.

Z milníku na $1350 se možná začíná rýsovat úroveň podpory, či dokonce dvojitého dna. Schopnost prolomit $1400 za unci by řadu investorů přesvědčila o tom, že zlato zůstane zase chvíli nahoře. Problém je, že silný pohyb ať už kterýmkoli směrem by byl teď spíše překvapením.

Začínají se objevovat názory, že situace je vhodná k dlouhodobému nákupu. Takových myšlenek však zatím není dost a tak si budeme muset ještě počkat, než se zlato opět dostane na titulní strany.

Charvát, 27.5.2013
Zdroj: Daily Forex

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře