Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Zejména v období krize je častým jevem, že neefektivní doly jsou zavírány. Často spíše zakonzervovány se záměrem těžbu obnovit, pokud se ceny těžených surovin dostanou na úroveň, kdy se obnovení těžby vyplatí. Do této situace se nyní dostává důl na těžbu zinku a olova na kanadském ostrově Vancouver.

Švýcarská těžební společnost Nyrstar na podzim roku 2015 zastavila těžbu na svém dole Myra Falls nacházejícím se na západokanadském ostrově Vancouver. Nyní společnost oznámila, že těžbu v dole obnoví. Reaguje tak na vyšší ceny průmyslových surovin na světových trzích, než byly v době zastavení těžby.

Společnosti se také podařilo dosáhnout dohody s organizací Unifor, která zastupuje pracovníky dolu. Těch by mělo po obnovení plného provozu v dole pracovat 375, většinou z města Campbell River. Místopředseda Unifor John Humphrey k tomu uvedl: „Naši členové jsou potěšeni, že mají příležitost vrátit se do práce. Naším cílem je nyní spolupracovat na úspěšném restartu těžby a zpracování.“

Myra Falls mine on Vancouver Island restarts

Důl Myra Falls ležící na kanadském ostrově Vancouver.

Ceny kovů postupně rostou

Ceny zinku se v uplynulém roce měnily, ale obecně rostly. Před rokem byly ceny zinku nižší než 2250 dolarů za tunu a nyní dosahují 2 816 dolarů za tunu. Ceny olova jsou také vzestupné, z přibližně 0,80 dolaru za libru před rokem vzrostly na 1,07 dolaru za libru. Důl produkuje měď, zinek, olovo a něco stříbra a zlata.

Související obrázek

Důl Myra Falls je přitom poměrně zvláštní. Nachází se uprostřed nejstaršího provinčního parku provincie Britská Kolumbie – provinčního parku Strathcona. Kvůli zřízení dolu Myra Falls byl v roce 1965 v dosavadním parku třídy A vytvořen park třídy B (Strathcona-Westmin).

Zdroj: mining.com

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře