Světu vládne Goldman Sachs. Miluji krize, investor šokoval BBC

Investor z londýnské City Alessio Rastani šokoval televizní diváky i moderátorku pořadu BBC v tématu Hrozící nová ekonomická krize. Řekl, „…investorům je jedno, co vlády udělají s ekonomikou, protože na krizi vydělávají“. Podotkl, „ve světě namají hlavní slovo vlády“ a on sám ekonomické krize „prostě miluje“, protože mu dávají příležitost k velkým ziskům. Alessio Rastani vyzval lidi, aby neváhali a investovali…

Investor Alessio Rastamani - Foto BBC

Investor Alessio Rastani, vystupuje na veřejnosti častěji, není zaměstnancem žádné banky, ani fondu. Rastani prohlásil, že trhy čeká krach, protože už teď je ovládá strach investorů. Žádný záchranný balíček to nezachrání a velké hráče, jako jsou hedgeové fondy, také nechávají podobná opatření chladnými.

Na otázku, co by investory uspokojilo tak, aby byla obnovena důvěra na trhu, odpověděl:

„Je to jedno. Podívejte se, já jsem obchodník a něco takového mě nezajímá. Když vidím příležitost k vydělání peněz, využiji ji. Takže většina obchodníků se nestará o to, jestli je ekonomika v pořádku. Naší prací je profitovat ze situace a já osobně jsem o této chvíli snil tři roky. Každou noc ulehám do postele a sním o další recesi. Toužím po dalším takovém momentu“.

Svět neovládají vlády, nýbrž Goldman Sachs.

Alessio Rastani

Na poznámku modrátorky, „…ale to nepomůže zbytku lidí“, Rastani reagoval, že i během velké krize v 30. let si někteří lidé přišli na skutečné jmění. „Každý na tom může vydělat, je to příležitost,“ prohlásil s tím, že lidé by neměli váhat a rychle investovat. V té souvislosti zmínil především hedgeové fondy.

„Ekonomická krize je jako rakovina. Když budete čekat a čekat a doufat, že to přejde, bude to pořád růst, až bude pozdě. Radil bych každému, aby se připravil. Teď je ten moment. To, že vláda něco vyřeší, je jen zbožným přáním. Svět neovládají vlády, nýbrž Goldman Sachs. Banku Goldman Sachs nebo velké fondy nezajímá záchranný balík.“

„Podle mých odhadů za necelých 12 měsíců zmizí úspory miliónů lidí. A to je teprve začátek. Takže buďte připraveni a jednejte hned,“ uzavřel pořad investor Alessio Rastani.

Zdroj:

http://www.novinky.cz/ekonomika/245823-svetu-vladne-goldman-sachs-miluji-krize-sokoval-bbc-investor.html

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře