Zatímco stříbro roste, Bitcoiny a kryptoměny padají

Zatímco stříbro roste, Bitcoiny a kryptoměny padají

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 05.01. – 12.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Zatímco stříbro roste, Bitcoiny a kryptoměny padají

 

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata klesají s růstem výnosů amerických dolarů. V úterý klesla cena zlata o 0,6%, v největším jednodenním poklesu za měsíc. Stříbro bylo o 0,1% níž, na 16,93 USD za unci. Platina klesla o 0,7% na 958,70 USD za unci
Celý článek: Livemint.com

Vzhledem k tomu, že poptávka po solárních panelech a elektrických vozidlech rychle stoupá, někteří odborní obchodníci věří, že ceny stříbra se v polovině roku zvýší.
Celý článek: Insidefutures.com

Cena stříbra se zvýšila o 10% za tři týdny. To je pro stříbro neobvyklé. Dosáhne stříbro podobných zisků, jako kryptoměny? Ne, ale investice budou skutečné, hmatatelné a budou se zhodnocovat. Navíc zisky budou spojeny s reálným bohatstvím, nikoliv s výkyvem na obrazovce.
Celý článek: Silverseek.com

Cena zlata a těžby zlata byla v roce 2017 velmi konkurenceschopná. Žlutý kov skončil minulý rok o něco výše než na 13% – což je nejlepší rok od roku 2010 – zatímco zlaté akcie, měřené NYSE Arca Gold Miners Index, získaly více než 11%.
Celý článek: Forbes.com

Analytici předpovídají zvýšení ceny platiny. „Současná vysoká cena palladia dále podporuje tento názor, neboť se domníváme, že substituční tlak povede ke zvyšování poptávky po platině. Platina je proto náš oblíbený kov, protože očekáváme, že dojde ke zvyšování její ceny na úkor palladia.“
Celý článek: Miningreview.com

Ceny platiny jsou až o 0,4% výše, ceny zlata a stříbra o 0,1%. To znamená, že ve středu platina, zlato a stříbro dosáhly zisky v průměru 0,6%, zatímco ceny paladia klesly o 0,8%.
Celý článek: Fastmarkets.com

 

Bitcoiny

Čína zintenzivnila tento týden své úsilí a vydala oznámení, že se chystá rázně zakročit proti těžbě bitcoinů.
Celý článek: Investopedia.com

Ceny Bitcoinu dále klesly na 12.845 dolarů, velmi pravděpodobně z obavy, že Jižní Korea může brzy oznámit úplný zákaz obchodování s kryptoměnami na burzách. Jižní Korea je jedním z největších trhů s kryptoměnami, takový zákaz země by určitě oslabil tlak na straně poptávky.
Celý článek: Coindesk.com

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře