Stříbrné mince lámou rekordy

Stříbrné mince lámou rekordy

Současná nízká cena stříbra se kromě jiného projevuje i nebývale vysokým zájmem o koupi stříbrných mincí. Letošní rok tak má šanci stát se rekordním.

Téměř neuvěřitelné hranice 130 milionů trojských uncí by podle prognózy organizace Silver Institute mohl dosáhnout letošní prodej stříbrných mincí. Přitom například do roku 2007 se prodeje pohybovaly kolem 40 milionů uncí. S vypuknutím finanční krize v roce 2008 prodej vyskočil na 64,3 milionu uncí a postupně rostl až na 110 milionů trojských uncí v roce 2011.

Optimistický předpoklad potvrzují i údaje předních světových mincoven. Například americká mincovna přepokládá letošní prodej stříbrných mincí Eagle v objemu 47 milionů uncí, historického rekordu (přes 30 milionů uncí) dosáhne i prodej kanadských královských Maple Leafs. Výrazné nárůsty prodeje hlásí i další významné mincovny, včetně českých prodejců stříbrných mincí.

Co nutí investory k nákupu stříbrných mincí. Je to zejména současná cena stříbra. Jako srovnávací údaj slouží poměr cen zlata a stříbra. Byla-li cena stříbra v posledních třiceti letech v průměru třicetkrát nižší než cena zlata, v současné době je nižší více než 70krát. A to přitom i cena zlata zaznamenala v posledních letech výrazný pokles.

Co to může znamenat? Prodej stříbrných mincí výrazně roste, těžaři nestačí dodávat potřebné množství kovu, stříbra je podle geologické společnosti Jefferson Lab v zemské kůře 19krát méně než zlata. Lze tak předpokládat, že cena stříbra se začne pohybovat směrem vzhůru a dnešní investice do tohoto kovu mohou být v budoucnu poměrně zajímavé.

Zdroj: Zlaťáky.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře