Slabý dolar podporoval růst zlata, Bitcoin kolísal

Slabý dolar podporoval růst zlata, Bitcoin kolísal

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 19.01. – 26.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Slabý dolar a obavy z inflace podporovaly růst cen zlata. Bitcoin je jedním z témat fóra v Davosu. Jeho cena stále velmi kolísá. Investoři během jeho posledního pádu houfně přebíhali ke zlatu.

 

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata ve čtvrtek dosáhly nejvyšší hodnoty od srpna roku 2016, poté, co americký dolar spadl na tříměsíční minimum po komentáři ministra financí Spojených států, který uvítal oslabující domácí měnu.
Celý článek: Thehindubusinessline.com

V roce, kdy S & P 500 dosáhl rekordních výnosů, se zlato také drželo a podle World Gold Council skončilo v roce 2017 o 13,5 procenta výše. Roční zisk zlata byl nejvyšší od roku 2010 a překonal všechny hlavní třídy aktiv, kromě akcií. Investoři pokračovali v přidávání zlata do svých portfolií ke zvládnutí rizikové expozice, přičemž ETF se zlatými investicemi v minulém roce zaznamenaly příliv 8,2 miliardy dolarů.
Celý článek: Goldseek.com

Americký dolar byl na téměř tříletém maximu kvůli znepokojení nad pozastavením funkcí vlády USA. Navíc očekávání vyšší globální inflace také zvyšuje cenu zlata. Podle Bloombergu se celosvětové podíly na zlatých burzových fondech zvýšily od roku 2013 na nejvyšší úroveň. Zlato dosáhlo v tomto roce nárůstu 2,48 procenta.
Celý článek: PRNewswire.com

Gold Fields nakonec prodal projekt Arctic Platinum, který měl ve svém portfoliu již 18 let a nikdy nezačal s těžbou. Finská pobočka londýnského fondu CD Capital Natural Resources Fund uskutečnila koupi, kdy za projekt vyplatila více než 40 milionů dolarů v hotovosti a dohodla se na 2% poplatků za všechny vytěžené kovy.
Celý článek: Businesslive.co.za

Střednědobý výhled pro zlato však není bez problémů. Jedním mírně znepokojujícím aspektem současného trhu je cena stříbra. Stříbro zaostává během většiny tohoto měsíce za cenou zlata a je stále velmi podhodnocené.
Celý článek: Seekingalpha.com

Společnost Alexco Resource Corp. doufá, že v letošním roce obnoví těžbu stříbra v okrese Keno Hill v Yukonu, pět let po tom, co společnost musela zavřít svůj důl Bellekeno.
Celý článek: cbc.ca

Zatímco zlato je velmi blízko k velkému průlomu (v ceně), jeho síla zatím nebyla reflektována stříbrem. Stříbro je výrazně pod svou nejvyšší hodnotou v roce 2016 a v současné době bojuje s klouzavým 200 denním průměrem. Ale to je v pořádku. Stříbro zpravidla zaostává, dokud zlato nezvýší hybnou sílu nebo nezlomí klíčový odpor. Významný zlom zlata v letošním roce a jeho vliv na stříbro je jen jeden z důvodů, proč by stříbro mohlo mít letos dobrý rok.
Celý článek: Silverseek.com

 

Bitcoiny

Nižší maxima a nižší minima, to je příběh Bitcoinu za posledních pár týdnů. Vzhledem k dramatickému nárůstu Bitcoinu koncem minulého roku na $ 20,000 došlo k sérii krutých propadů. Bitcoin je stále velmi volatilní a jeho cena aktuálně kolísá mezi $ 10,000 – 12,000.
Celý článek: Bitcoinmagazine.com

Hodnota Bitcoinu vzrostla na konci loňského roku o 1700 procent. Ale jsou globální kryptoměny regulovatelné, nebo pomáhají zločincům s jejich ilegálními obchody? Globální vůdci se tento týden zabývají tématem kryptoměn a jejich regulacemi během Světového fóra v Davosu.
Celý článek: Euronews.com

 

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře