Rusko chce přetlačit indické brusiče diamantů

Rusko chce přetlačit indické brusiče diamantů

Rusko chce dosáhnout, aby se více doma vytěžených diamantů také doma zpracovávalo. Chce tak vytvořit konkurenci zejména indickým brusičům, kteří zajišťují broušení zhruba 90 procent světové produkce přírodních diamantů.

Ruská vláda chce, aby státní společnost Alrosa nabídla místním brusičům příznivější podmínky, aby mohli konkurovat na trhu, který ovládají indičtí výrobci.

V rozhovoru s agenturou Bloomberg řekl náměstek ministra financí Alexej Mojsejev, že Putinova administrativa by chtěla, aby Alrosa, která je světovým nejvýznamnějším výrobcem diamantů v produkci v karátech, prodávala asi 10 % svých drahokamů na domácím trhu.

Konkurence Indům

Přestože Alrosa bude udržovat své tržní ceny, myšlenka spočívá v tom, že nabízí ruským brusičům možnost nekupovat celý smluvený objem, ale jen si vybírat určité kameny a zbytek vrátit. „Spolupráce je v současné době spíše omezená a musí se rozšiřovat,“ poznamenal k tomu Mojsejev.

Třídění diamantů do skupin pro další zpracování.

Kristall Production Corp., největší brusírna diamantů v zemi, a další menší společnosti kupují kameny od společnosti Alrosa za podobných podmínek, jaké jsou stanoveny pro zahraniční společnosti. To jim působilo obtížnou situaci a tyto domácí firmy musely soutěžit s většími brusičskými centry, zejména v Indii, kde v současnosti asi milion brusičů zpracovává asi 90 procent světových diamantů.

Podle Mojsejeva oficiální program Moskvy o podpoře diamantového průmyslu zahrnuje také zmírnění nadměrných kontrol při dovozu a vývozu drahokamů a zavedení regulace, která určuje původ diamantů, aby byl trh transparentnější.

Zdroj: mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře