Rostoucí úrokové míry v USA ještě nemusí znamenat medvěda pro zlato

Cena zlata má prostor pro růst i přes stále rostoucí úrokové míry v Americe a zlepšující se stav ekonomiky by měl nastartovat poptávku klenotníků a zpracovatelů podle zprávy vydané World Gold Council ve středu. Jaký bude vývoj ceny zlata dále, medvědí, či býčí trend?
Slunečnější ekonomický výhled vede Fed na stezku redukce nákupního programu z původních $85 miliard měsíčně. Investoři ve zlatě se už zase bojí, že ústup od monetárního stimulu zažehne vzedmutí úrokových nákladů, což by zlato, které žádné toky negeneruje, mohlo negativně zasáhnout, takže cena zlata by mohla jít dolů.

Na druhou stranu jsou tu rozvojové trhy, které stojí za třemi čtvrtinami poptávky po zlatě, takže by efekt zvýšení úrokových měr ze Spojených států mohl mít menší vliv, než se očekává, pak by to ceně zlata pomohlo a světová cena zlata by mohla jít nahoru.

Nutno dodat, že vliv těchto úrokových měr na zlato se vskutku snižuje tím, že se na trh prokousávají další nakupující země, především Čína a Indie a ti mohou a míjí velký vliv na předpokládaný vývoj světové ceny zlata.

Charvát, 2.8.2013
Zdroj: Reuters

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře