Roste zájem investovat do stříbra

Zájem o investice do stříbra vzrostl za dva roky téměř dvojnásobně a nyní již tvoří pětinu všech investic do drahých kovů.

Zájem investorů investovat své finanční prostředky do stříbra vzrostl za poslední dva roky téměř dvojnásobně. Investice do stříbra nyní tvoří pětinu všech investic do drahých kovů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Golden Gate CZ, jehož se letos na jaře zúčastnilo 600 respondentů.

Proč roste zájem o stříbro? Je to zejména obava ze znehodnocování peněz. Výkonný ředitel společnosti Golden Gate Vladimír Brůna k tomu říká: „Stříbro je v současné době extrémně podhodnoceným kovem. V půlročním horizontu očekáváme u stříbra stabilní cenový vývoj.“ Hlavní analytik x-Trade Brokers Jaroslav Brychta jeho slova doplňuje: „V dlouhodobém horizontu je stříbro za současného ocenění určitě zajímavou investicí. Stále je relativně levné a jiné možnosti, jako akcie a dluhopisy, v poslední době výrazně zdražily. To napomáhá zvyšovat zájem o stříbro jako alternativu.“

Výsledky průzkumu jsou navíc potvrzeny i samotnými prodejními výsledky společnosti Golden Gate. Ta v loňském roce celkovým prodejem 4 tun stříbra téměř zdvojnásobila výsledky roku předchozího. Loňský rok tak pro firmu představuje historicky nejvyšší prodej stříbra na českém trhu. A trend pokračuje i letos. V prvním čtvrtletí 2015 se prodej oproti stejnému období 2014 zvýšil o 30 procent, když bylo prodáno 718 kg ve spoření a 623 kg v jednorázových nákupech.

Přestože drahé kovy jako dlouhodobá a stabilní investice získávají i u nás na oblibě, za vyspělými sousedními zeměmi stále výrazně zaostáváme. Jestliže u nás tuto formu investování využívá necelé procento obyvatel, v Německu či Rakousku se toto číslo pohybuje kolem 15 procent obyvatel.

Zdroj: Kurzy.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře