Rick Rule: Výprodej zlata je na tomhle trhu normální událost

Dne 10. července stála unce zlata 1 340 amerických dolarů. Následující týden ho čekal propad k ceně 1 293 dolarů. Mnozí za tím vidí drsný komentář Janet Yellenové týkající se úrokových měr. To ale není celý příběh.
Zlato se už od té doby vzpamatovalo na vlně ukrajinské krize. Rick Rule, předseda Sprott US Holdings Inc., nedávno prohlásil, že zlato může snadno opět spadnout o 10 % dolů. Následuje krátký rozhovor o výhledu pro žlutý kov v letošním roce.

Ovlivnil nedávný propad ceny výhled pro zlato do konce roku?
Ne, v žádném případě. V dřívějším rozhovoru jsem naznačil, že zlato pomalu vystoupá vzhůru poté, co se dotkne dna. A to je přesně to, co se nyní děje. Vidíme vyšší maxima i vyšší minima. Ale každá nová úroveň vyžaduje následnou konsolidaci. Nejdřív 10–12 % v plusu, pak návrat o 8–9 %. Tohle „zálohování a vyplňování“, které vidíme na trhu, je naprosto v souladu s chováním, které bychom očekávali po medvědím trhu směřujícím k pozvolnému oživení.

Co se dá říct o nedávných komentářích Fedu ohledně vyšších úrokových měr? Může to být pro zlato něco dobrého?
To, co Janet Yellenová řekla, bylo, že oživení je přinejlepším vlažné. Nejpravděpodobnějším se mně zdá, že úrokové míry vydrží nízké dalších 18 měsíců až 2 roky, ale z různých důvodů. Poptávka po spotřebitelských úvěrech není moc k vidění. Ve zkratce lze zmínit také federální dluhy, které by se těžko obsluhovaly při vysokých úrocích.

Co znamenají pokračující nízké úrokové míry pro zlato a jeho budoucnost?
Shrnuto a podtrženo, je to pro zlato celkem dobré. Teď z trhu zlata investoři odchází, protože výnosy z jiných aktiv, jako jsou akcie, vypadají mnohem atraktivněji.
Ale jak já vidím tenhle téměř bezplatný kapitál, bude to pro zlato dobré. Oslabuje prostředek směny, americký dolar, v němž je zlato denominované.

Co je nejdůležitější zprávou pro konferenci ve Vancouveru, od které nás dělí pár dní?
Teď je důležité věnovat řečníkům pozornost. Nacházíme se v počátečních fázích oživení sektoru surovin a nejdramatičtější část probíhá u mikrokapitálových akcií. Na téhle konferenci se dá z informací vydělat spousta peněz.

Charvát, 21.7.2014
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře