Přehled zpráv – Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

Přehled zpráv – Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 15.11. – 22.11.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny
Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

 

Zlato

Zlato jako investici se nejvíce na světě pořizují Němci, kteří loni nakoupili přes 1,4 gramu zlata na osobu. Vyplývá to z přehledu organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje nejvýznamnější těžaře zlata. České domácnosti zaostávají, příliv zlata se zde v posledních pár letech odhaduje na 0,02 gramu na osobu ročně.
Zdroj: Tyden.cz

Rusko a Turecko s velkým náskokem nakoupily v uplynulých třech měsících nejvíce zlata ze všech zemí světa. Jejich rezervy eur a dolarů se naopak snižují. Na prvním místě bylo Rusko, které získalo 63 tun v hodnotě kolem 2,6 miliardy dolarů, se značným odstupem za ním následovalo Turecko, které si přikoupilo 30 tun. A s ještě větším odstupem se na třetím místě mezi kupci zlata umístil Kazachstán s deseti tunami žlutého kovu. Vyplývá to z čtvrtletní zprávy organizace World Gold Council, která se opírá mimo jiné o průzkumy Mezinárodního měnového fondu.
Zdroj: Roklen24.cz

 

Stříbro

V daném období nebyly nalezeny relevantní články.

 

Platina

V daném období nebyly nalezeny relevantní články.

 

Bitcoiny

CNBC oslovila 97 předních světových finančních šéfů s dotazem na reakci k bitcoinu. Ze 43, kteří zareagovali, jich 27,9% uvedlo, že bitcoin je sice reálný, ale jeho hodnota je v bublině. Takové přesvědčení mělo 41,7% šéfů z Evropy, Středního východu a Afriky. Manažeři z USA to takto viděli pouze ve 20,8% případů. Naopak v Asii to bylo 28,6%. Pro 14% respondentů je bitcoin reálným a jeho hodnota ještě dále poroste. Pro 27,9% je bitcoin podfukem, plných 30,2% nedokázalo kryptoměnu komentovat, protože o ní nemělo dostatek informací a znalostí.
Zdroj: Kurzy.cz

Nejméně stokrát už různí „odborníci“ předpovídali rychlou smrt digitální měny bitcoin. Na začátku letošního roku jste si jeden kousek mohli pořídit za 1000 dolarů. Přes tři výraznější propady v průběhu roku ho dnes pořídíte už za více než 8000 dolarů. Překonávání rekordů je na denním pořádku.
Zdroj: Reflex.cz

Tom Lee, spoluzakladatel FundStrat Global Advisors, tvrdí, že cena bitcoinu je systematicky ovlivňována několika málo vlivy a takřka celý její vývoj od roku 2013 lze vysvětlit jednou rovnicí. Analytik se při tvorbě modelu, který by dokázal vysvětlit výkyvy v ceně bitcoinu, inspiroval Metcalfovým zákonem, který říká, že hodnota sítě je přímo úměrná druhé mocnině počtu uživatelů sítě. Jeho model dokázal vysvětlit 94 % pohybu v ceně bitcoinu za poslední čtyři roky.
Zdroj: Roklen24.cz

Povědomí o kryptoměných raketově roste, stejně tak je na vzestupu i jejich obliba a především přístup k nim. Podle společnosti Saxo Bank to však není to hlavní. To hlavní, co investoři potřebují, je totiž to správné nasměrování. Celkem je už na globálním hřišti s kryptoměnami 2,5 miliardy hráčů.
Zdroj: Roklen24.cz

Jiří Votápek, VŠE: „V tuto chvíli nelze hovořit o konkurenci bitcoinu pro tradiční měny. Vzhledem k tomu, že stojí na limitním množství, nemůže se stát běžnou měnou, ale pouze aktivem pro investice či spekulace.“
Zdroj: ihned.cz

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře