Polští těžaři rozjíždějí v Chile obrovský důl na měď

Polská těžařská společnost KGHM oznámila, že plánuje začít s vývozem mědi ze svého nového dolu Sierra Gorda v Chile už příští měsíc.

„První dodávka s přibližně 6 000 tunami měděného koncentrátu ze Sierra Gorda by měla do hutí Toyo dorazit v listopadu“, prohlašuje druhá největší evropská těžařská společnost na měď.
Důl provozovaný KGHM International je ve společném vlastnictví KGHM (55 %), Sumitomo Metal Mining (31,5 %) a Sumitomo Corporation (13,5 %).

KGHM původně plánovala exportovat měď z jihoamerického dolu (čtvrtého největšího dolu na měď na světě) přes přístav Antofagasta, ale v únoru místní soud zavrhl studii o dopadu na životní prostředí schválenou vládou Chile, takže se firma musela porozhlédnout po jiných a hlavně dražších způsobech dopravy. Nakonec bylo ve sporu rozhodnuto ve prospěch KGHM.
Díky zvýšení rezerv na tento projekt byla životnost projektu Sierra Gorda prodloužena o tři roky a stávající plán tak počítá s 23 lety.
Těžba v dole, která začala koncem července, nakonec dosáhla zřizovacích nákladů ve výši 4,16 miliardy dolarů, což je třikrát více, než se původně očekávalo.

Charvát, 3.10.2014
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře