Pokles cen drahých kovů Akcie těžařů klesly o 56%

V návaznosti na pokles cen kovů se čím dál častěji mluví o problémech důlních společností. Nedaří se jim nalákat investory. Společnost IntierraRMG, která poskytuje informace z odvětví kovů, zveřejnila své výpočty. Ty ukazují 56% propad cen akcií těžařů.

Společnost prohlašuje, že za druhý kvartál se celkové finanční prostředky v sektoru rovnaly $2,28 miliardám oproti $5,16 miliardám v předchozím kvartále a $6,12 miliardám ke konci roku 2012.
„V rámci společností téměř celý tento pokles financování pocítily největší hráči „, řekl Dr. Chris Hinde, hlavní editor v IntierraRMG. „Všech 555 společností, které monitorujeme, mělo na konci června tržní kapitalizaci nejméně $100 milionů a dokázaly od investorů získat pouze $1,43 miliardy za druhé čtvrtletí, jenže v předchozím období částka činila $4,08 miliardy.
„Zásoby hotovosti v juniorských společnostech nyní balancují na kritických hodnotách s celkovým rozpočtem pro průzkumy méně než $10 miliard“, řekl Hinde. „Mnohé z menších společností pravděpodobně do konce roku nepřežijí, aniž by se štěstěna dramaticky otočila.“

Charvát, 5.8.2013
Zdroj: Kitco News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře