Peru vydraží obří měďný projekt

Peru vydraží obří měďný projekt

Jihoamerické Peru je hned po sousedním Chile druhým největším světovým těžařem mědi. A vypadá to, že své postavení chce ještě posílit. Navíc trochu netradičním postupem.

Dražba určí těžaře

Peruánské úřady už nyní stanovily termín pro dražbu práv na rozvoj navrhovaného měděného dolu Michiquillay, který se nachází v severní části regionu Cajamarca, vysoce perspektivní minerální oblasti, která již hostí několik dolů.

Podle státní nabídkové agentury Proinversión se dražba tohoto projektu, který má podle odhadů produkovat téměř 80 000 tun mědi denně, bude konat 15. listopadu. Aktivum dříve patřilo přednímu světovému těžaři Anglo American, ale tento světový těžař kvůli kapitálovým omezením tento projekt koncem roku 2014 opustil.

Peru to auction $2 billion Michiquillay copper project in November

Projekt Michiquillay, který se nachází v severní části regionu Cajamarca.

Velký zdroj kovu

V projektu následně pokračovala společnost Milpo, kontrolovaná brazilskou společností Votorantim Metals. I tento těžař však v březnu letošního roku z projektu odešel, co agentura Proinversión požádala Milpo, aby upravilo svůj návrh na rozvoj dolu. Podle Milpa totiž navrhované změny nejsou slučitelné s tržními podmínkami. Proto dojde k dražbě.

Podle společnosti Proinversión se minerální zdroje Michiquillay odhadují na zhruba miliardu tun mědi s průměrným stupněm 0,629 % a mezní hodnotou 0,4 % mědi. Aktivum také obsahuje zlato, stříbro a molybden.

Peru je druhým největším světovým těžařem mědi a vývoz vytěžených nerostů tvoří asi 60 % příjmů státu.

Zdroj: mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře