Peru těží více kovů

Červnové výsledky těžby vzácných a průmyslových kovů v Peru vzrostly. V meziročním srovnání je vyšší těžba mědi, zlata, stříbra, zinku, olova a dalších, klesla pouze těžba cínu.

Těžba drahých a průmyslových kovů má pro ekonomiku Peru zásadní význam. Vývoz těchto kovů tvoří plných 60 procent peruánského vývozu. Země je tak na druhém místě na světě v těžbě stříbra, na třetím místě v případě mědi, zinku, cínu a na pátém místě v těžbě zlata.

Čerstvě zveřejněné výsledky těžby za měsíc červen ukázaly, že v meziročním srovnání se s výjimkou cínu těžba všech ostatních kovů zvýšila.

Těžba mědi se zvýšila o více než 15 procent na 145,7 tisíc tun, zinku o 14 procent na 114,7 tisíc tun, olova o 12 procent na 25,1 tisíc tun. Výrazně vyskočila těžba molybdenu, a to o 44 procent na téměř 1 700 tun, zatímco těžba wolframu se dokonce zdvojnásobila na 10 tun po restartu dolu Pasto Bueno. Výrazně vzrostla i těžba kadmia, o 21,5 procenta na 72 tun.

Jak si vedly drahé kovy. Těžba zlata i stříbra vzrostla shodně o 7 procent, a to v případě zlata na 369 tisíc uncí a v případě stříbra na 11,2 milionu uncí. Nárůst těžby stříbra byl zaznamenán i přes stávky na dvou dole.

Jediný pokles zaznamenala výroba cínu, a to o 18 procent na 1679 tun.

Peru je do vyšší těžby nuceno také snahou udržet své příjmy z exportu, neboť ceny komodit mají na světovém trhu klesající tendenci.

 

Zdroj: Kitco.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře