Paulsonův Gold Fund prohlubuje ztrátu: 18% po únoru

John Paulson, manažer miliardového hedge fondu, který se snaží vyrovnat dva roky ztrát v některých strategiích, zveřejnil 18% pokles svého „Zlatého fondu“ za únor podle dat, které získaly Bloomberg News.Propad ve zlatém fondu s objemem $900 milionů, který investuje do majetkových cenných papírů a derivátů navázaných na sektor zlata, činí za rok 2013 již 26% celkem. Advantage funds, které patří stejné firmě, prodělali v únoru také pokles, a to o 5,1%. Akcie související se zlatem jsou dole o 10% za minulý měsíc, protože reagují na signály oživení ekonomiky.
Všechny třídy zlatých akcií z Paulson & Co. vykazují ztráty v únoru. Investoři si mohou zvolit mezi dvěma verzemi denominace fondu – ve zlatě, nebo v dollarech. Přibližně 55% investorů společnosti a 85% Paulsonových peněz se nachází v třídách zlatých akcií.

„Navzdory kolísání a poklesu našich pozic ve zlatých podnicích věříme v dlouhodobý výhled pro tyto pozice při pokračování kvantitativního uvolňování po celém světě a zvýšení zadluženosti ve Spojených státech. Zlaté podniky se nadále obchodují s výraznou slevou vzhledem k průměrným historickým oceněním.“ Citoval Bloomberg kopii dopisu investorům od Paulsona.

Charvát 13.3.2013
Zdroj: bloomberg.finanza.repubblica.it

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře