Pašování zlata do Indie trhá rekordy

Nelegálně dovážené zlato do Indie zaznamenalo dramatický nárůst od zvýšení importních cel. Dřívější 4 % se loni vyšplhala až na 15 % a dnes jsou asi na 10 %. Úřady totiž v prvním čtvrtletí zabavily  čtyřikrát více kovu než v minulém roce.
The Directorate of Revenue Intelligence (DRI) a Indian Customs Department (celní správa) dohromady zabavily 128 kg pašovaného zlata, a to jen za indický stát Gujarat.

Situace na letišti v Novém Dillí je také hrozná. Při kontrolách bylo zabaveno 352 kg zlata do konce roku 2013 – 52krát tolik co rok předtím. Přitom se odhaduje, že pouze dvanáctina zlata pašovaného přes letiště je detekována.
Pro představu, Indie, kdysi největší konzument zlata (dnes vede Čína), dováží ročně kolem 963 tun kovu. Přestože je nemožné spočítat přesně kolik zlata se do země dostane nelegální cestou následkem zavedených dovozních cel, indický ministr financí odhaduje tyto aktivity na 1 až 3 tuny měsíčně od druhé půlky roku 2013. World Gold Council prezentuje výrazně vyšší čísla, tvrdí, že za minulý rok mohlo být do země propašováno až 200 tun kovu.

Charvát, 16.7.2014
Zdroj: Mining. com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře