Obrovské převody zlata z Londýna do Švýcarska

Proč, kam, jak se převádí obrovské množství zlata, kdo, co za tím stojí? Cesta 797 tun zlata Anglie > Švýcarsko > Indie, co se děje? Toto je jeden z těch příběhů o trhu se zlatem, který vypadá jako příliš divoký, aby byl pravdivý, jelikož ta čísla jsou vskutku mimořádná.
Podle článku Reuters z dnešního rána ohlásila australská banka Macquarie, že z Londýna odtéká zlato do Švýcarska dech beroucí rychlostí. Konkrétně v květnu samotném bylo vyvezeno 240 tun a 797 tun během prvního pololetí 2013. To znamená, že roční export zlata vyskočil 17x, jelikož za celý rok 2012 bylo vyvezeno 92 tun. To je šílené.


Navíc to vypadá, že spousta toho zlata byla poslána do Švýcarska proto, aby se ty zlaté pruty po 400 uncích mohly přetavit do odlišných velikostí, které jsou daleko přívětivější pro citlivé Asijce. Takže jak mnozí z nás už dlouho měli podezření, tak dochází k tomu, že lobotomií stižení Západňáci poslali spoustu svého zlata do Asie právě proto, že finanční systém se připravuje na to, že se zase sesype. Skutečnost, že trh tohle všechno absorboval, a my máme i přesto oslabený trh, je extrémně znepokojujcí.

Komentář převzatý:
http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=zlato-se-alarmujici-rychlosti-preleva-z-londyna-do-svycarska&cisloclanku=2013080064

Článk Reuters: Gold Is Flooding Out Of London To Switzerland At An Alarming Rate

19. srpna (Reuters) – Britský export zlat do Švýcarska v prvním pololetí letošního roku raketově vyletěl, uvedla v pondělí australská banka Macquarie, s poukazem, že zlaté cihly se prodávají jako prostředky obchodní směny a možná směřují do švýcarských rafinérií, než se rozprodají do Asie.

V samotném květnu vyvezlo UK do Švýcarska 240 tun zlata, přičemž jeho export v prvním pololetí letošního roku celkem obnášel 797 tun, uvedla Macquarie ve sdělení.

Naproti tomu Británie za celý loňský rok vyvezla do Švýcarska jen 92 tun, říkají.

„UK nemá zlaté doly, tak odkud to všechno pochází? Zjevným zdrojem jsou fondy zlaté burzy (ETF), z nichž většina drží své zlaté držby v londýnských sklepeních, která v roce 2013 zažila obrovský odtok,“ uvádí Macquarie.

Dodává: „Myslíme si ale, že hlavním faktorem je to, že zlaté pruty z ETF odešly do Švýcarska, kde je většina světové rafinérské kapacity, aby se přetavilo do tabulek a mincí jiných rozměrů, a pak se prodalo koncovým spotřebitelům převážně v Asii, konkrétně v Číně a v Indii.“

Celý článek zde.
Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2013-08-20/gold-flooding-out-london-switzerland-alarming-rate

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře